Zbiornik powstał po rekultywacji wyrobis kopalnianych
Zbiornik powstał w 2004 roku w wyniku rekultywacji wyrobisk należących do Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Ma powierzchnię 140 hektarów. Jest na nim wyspa. Przy południowym i wschodnim brzegu znajdują się piaszczyste plaże i kąpieliska. Z Łodzi można tu dojechać drogą krajową nr 72.Przy brzegu znajdują się trzy pomosty (jeden ma platformę estradową, dwa służą do cumowania sprzętu wodnego), boiska do letnich sportów oraz wygodny parkingi. Latem działają tu wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz stanica harcerska. Wokół jest mnóstwo działek, z których właściciele korzystają głównie, gdy jest ciepło.
W sąsiedztwie wody jest mnóstwo lasów
Jesienią można tu spędzić czas równie atrakcyjnie. W sąsiedztwie wody jest mnóstwo lasów, których walory przyrodnicze zachęcają do spacerów. Malowniczymi ścieżkami można nie tylko chodzić, ale również jeździć rowerem i spacerować z kijkami. Przykonę chętnie odwiedzają wędkarze. Tutejsze wody zamieszkują bowiem karpie, sandacze, karasie, amury, leszcze, okonie i szczupaki.W pobliżu jest sporo małej gastronomii i sklepów. W okolicy pojawią się niebawem nowe sztuczne zbiorniki wodne. Odkrywkowa eksploatacja węgla brunatnego już całkowicie się tam zakończyła.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.