Akceleracja napędza nowe możliwości
W ramach partnerstwa z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i uczestnictwa w programie Startup Spark startupy otrzymują wsparcie ekspertów z dziedzin technologii i biznesu, podejmują współpracę z tzw. Odbiorcą Technologii, u którego wdrażają i testują swoje rozwiązania oraz korzystają ze wsparcia finansowego na dalszy rozwój.
„Kilkumiesięczna akceleracja w Startup Spark to czas intensywnej i cennej nauki, skonfrontowanie naszego pomysłu z realiami biznesowymi oraz wdrożenie kolektomatu w jednej z największych firm consultingowych w Polsce – PwC. Udział w programie akceleracyjnym dał nam możliwość przebywania w wartościowym ekosystemie wraz z innymi startupami, dojrzałymi przedsiębiorcami, instytucjami i ekspertami wspierającymi firmy takie, jak nasza. Niewątpliwie uczestnictwo w akceleracji otworzyło nam wiele drzwi do ciekawych współprac” – mówi Marcin Ciącio, CEO Collectomate.
„Jesteśmy ze startupami na każdym etapie rozwoju. To idealnie pokazuje historia Collectomate, startupu, który pierwsze kroki stawiał w naszym programie Startup Spark. Dzięki niemu zdobył doświadczenie, opracował produkt, mógł pracować z dużymi korporacjami. Obecnie wdraża swoje rozwiązania u największych graczy w kraju. Nasz akcelerator Startup Spark niewątpliwie otwiera drzwi do wielkiego biznesowego świata, ale także jak pokazuje ta historia, do Łódzkiej Strefy, gdyż ostatecznie staliśmy się klientem startupu, który wspieraliśmy od początku” – mówi Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rewolucja w dostarczaniu, wspierająca różne modele pracy
Administratorzy biur szukają obecnie rozwiązań #smart, które usprawnią wewnętrzne procesy w ich przestrzeniach. Digitalizacja procesów i stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków pracy w różnych modelach stała się myślą przewodnią dzisiejszych post-pandemicznych czasów. Dzięki kolektomatom możliwe jest bezkontaktowe przekazywanie sobie dokumentów pomiędzy pracownikami pracującymi w systemie hybrydowym. Ponadto w razie nieobecności w biurze skrytki mają zastosowanie osobistego iLockera do przechowywania rzeczy. Biorąc pod uwagę wzrost popularności zakupów dokonywanych drogą elektroniczną kolektomaty są również miejscem odbioru i nadania przesyłek wszystkich firm kurierskich oraz użytkowników prywatnych. Obsługa urządzenia odbywa się z poziomu intuicyjnej i wygodnej aplikacji Collectomate App, a odbiór przesyłki dokonywany jest o dowolnej porze, np. po skończeniu ważnego spotkania.
O Collectomate
Collectomate to startup z Łodzi założony przez Marcina Ciącio i Rafała Dylewskiego dedykowany recepcjom biur, rezydencji mieszkalnych i sieciom handlowym. Podstawowym elementem platformy Collectomate jest Kolektomat - wieloskrytkowy produkt recepcyjny, obsługiwany za pomocą dedykowanej aplikacji - Collectomate App, pełniącej rolę asystenta przy odbiorze i dostarczaniu przesyłek. Partnerem technologicznym Collectomate jest Microsoft, a jego rozwiązanie zostało wdrożone już u 20 Partnerów w całej Polsce.
Startup jest beneficjentem programy Łódzkiej SSE „Startup Spark”. W startup od początku zaangażowany jest anioł biznesu i założyciel PizzaPortal Lech Kaniuk. W 2019 roku w Collectomate pozyskał 1,4 mln inwestycji od funduszy Kogito Ventures i Younick Mint.
Więcej o Collectomate.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.