Reklama

Reklama

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA czy HIGIENISTKA STOMATOLIGICZNA?

Opublikowano: czw, 9 wrz 2021 11:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Czy trzeba skończyć studia, aby móc pracować w gabinecie dentystycznym?               Odpowiedź jest prosta: NIE. Oczywiście wyjątkiem jest zawód dentysty. Jednak, by aplikować na posadę higienisty lub asystenta stomatologa, wyższego wykształcenia nie potrzeba. Gabinety stomatologiczne bez osób, które współpracują z dentystą nie byłby w stanie funkcjonować. Należy jednak rozróżnić czym zajmuje się asystent/asystentka, a czym higienista/higienistka.

Reklama

Najważniejsza profilaktyka – zadba o to higienista

Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka jest najważniejsza. W tym pomaga nie tylko spotkanie z lekarzem dentystą, ale również higienistką bądź higienistą.

Higieniści w swojej pracy bezpośrednio współpracują ze stomatologiem podczas zabiegów. Mogą samodzielnie prowadzić badania diagnostyczne i przeprowadzić zabieg higienizacji jamy ustnej. Takie zabiegi, jak piaskowanie, polerowanie, skaling czy lakierowanie również należą do zadań higienistów. Oprócz tego zajmują się dopasowywaniem wypełnień do zgryzu czy wykończaniem i polerowaniem plomb.

Asysta stomatologiczna – niezbędna pomoc

Osoba pracująca na tym stanowisku ma za zadanie przede wszystkim przygotować materiały potrzebne do zabiegu, dbać o to, by sprzęt i narzędzia stomatologiczne były utrzymane w najwyższym standardzie. Do obowiązków asystenta bądź asystentki należy również przygotowanie pacjenta do zabiegu i przekazania zaleceń przed i pozabiegowych. 

Gdzie zdobyć takie umiejętności?

Aby jednak móc wejść do gabinetu w innej roli niż tylko pacjenta, potrzebna są umiejętności.

Uprawnienia na wykonywanie powyższych zawodów można zdobyć ukończywszy dwu- lub czterosemestrową szkołę. Takie kierunki można znaleźć w ofercie bezpłatnej szkoły policealnej posiadającej pozytywną opinię Łódzkiego Kuratora Oświaty Edukacja 4U w Łodzi https://lodz.edukacja4u.pl/asystentka-stomatologiczna/

Placówka, która jest wiodącą w tym segmencie edukacji, zapewnia warunki do zdobycia nowych umiejętności lub uzupełnienia wykształcenia bez konieczności uiszczania opłaty za wpisowe, czesne oraz za egzaminy semestralne.

Aby zapisać się do szkoły Edukacja 4U nie trzeba wychodzić z domu, można to zrobić za pośrednictwem formularza online: https://lodz.edukacja4u.pl/zapisy-lodz/

Podstawą przyjęcia do policealnej szkoły jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty i zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu (szkoła zapewnia bezpłatne badanie).

Każdy uczeń otrzymuje legitymację uprawniającą do zniżek oraz w razie potrzeby niezbędne zaświadczenia do urzędów. Szczegółowych informacji udzieli sekretariat szkoły przy al. Tadeusza Kościuszki 39/301 III piętro w Łodzi https://lodz.edukacja4u.pl/kontakt/

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.