Reklama

Reklama

Bezpieczne przejazdy samochodem osobowym dzięki supernowoczesnej technologii | Bądź Bezpieczny 24h na dobę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpieczne przejazdy samochodem osobowym dzięki supernowoczesnej technologii | Bądź Bezpieczny 24h na dobę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie W czasie zmagań z zagrożeniami epidemicznymi producenci, sprzedawcy i serwisanci samochodów zastanawiają się, jak zabezpieczyć pojazd, by nie był on rozsadnikiem zagrożeń biologicznych. W odpowiedzi na to wyzwanie inżynierowie z Łodzi zaprezentowali urządzenie, które skutecznie i w krótkim czasie eliminuje wirusy, bakterie, alergeny, pleśń i cząsteczki stałe z wnętrza pojazdu. 

Reklama

Dbałość o biologiczną czystość pojazdu to priorytet wszędzie tam, gdzie z samochodu na co dzień korzysta więcej niż jedna osoba.

Samochody firmowe, w których zmieniają się pracownicy, taksówka, w której co kilkadziesiąt minut pojawia się kolejny pasażer, samochód wynajmowany w systemie carsharing (wynajem na minuty) czy wreszcie samochód rodzinny, z którego korzystają poszczególni członkowie rodziny - wszystkie te sytuacje wymagają bardzo skutecznych i wydajnych sposobów oczyszczania powietrza.

Stosowane dotychczas metody, takie jak choćby ozonowanie, w obecnych trudnych warunkach epidemicznych nie spełniają wszystkich oczekiwań. Stąd odpowiedź łódzkich inżynierów skupionych przy przedsiębiorstwach PHU Dytrych i Auto ZIMNY - urządzenia mobilne dostosowane do użytkowania wewnątrz samochodów i działające na bazie procesu fotokatalizy. 

Rozwiązania przygotowane przez łódzkich inżynierów pozwalają elastycznie dopasować urządzenia oczyszczające powietrze do każdego rodzaju pojazdu osobowego.

Urządzenia z serii VENTUS Mobile zaprojektowano bowiem tak, aby nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni, miały swobodny dostęp do zasilania i skutecznie realizowały swoje zadanie: w ciągu kilkudziesięciu minut wyeliminować 99,9% zagrożeń biologicznych we wnętrzu pojazdu. 

Zmieniająca się świadomość społeczna istniejących zagrożeń biologicznych działa w różnych obszarach życia społecznego i wymusza zmiany, które na trwałe zagoszczą w naszym życiu. Dbałość o czyste powietrze, to na zewnątrz i to wewnątrz różnych pomieszczeń, powoli staje się priorytetem. Stąd nie tylko coraz głośniejsza dyskusja o potrzebie eliminacji smogu, ale także o potrzebie zabezpieczenia czystego powietrza w miejscu pracy, miejscu zamieszkania czy właśnie w środkach transportu: zbiorowego i indywidualnego.

Nowe zagrożenia wymagają nowych rozwiązań. Jak pokazała praktyka ostatnich dwunastu miesięcy, zagrożenie epidemiczne przeniosło znaczną część transportu osobowego do pojazdów indywidualnych, w których przebywamy pojedynczo lub w małych grupach i w których czujemy się bezpieczniej. Tym bardziej więc warto zadbać o pełne  bezpieczeństwo takich przestrzeni wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne dostępne już dziś dzięki łódzkim inżynierom. 

Pełny przegląd urządzeń do oczyszczania powietrza w oparciu o proces fotokatalizy można znaleźć na portalu 24BB.pl - Bądź Bezpieczny 24h na dobę. Oprócz urządzeń mobilnych znajdują się tam także urządzenia do pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych, gabinetów, recepcji, sklepów oraz pomieszczeń mieszkalnych.

Warto już dziś zaznajomić się z poszczególnymi urządzeniami i zastanowić się, czy któreś z nich nie jest niezbędne w miejscu, w którym na co dzień przebywamy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy