Reklama

Co powinny zawierać wizytówki Twojej firmy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co powinny zawierać wizytówki Twojej firmy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Drukowane wizytówki wracają do łask. Okazuje się, że są bardzo wygodnym sposobem nawiązywania kontaktu z klientami. Poza tym pomagają w budowaniu wizerunku jako profesjonalnej firmy. Co zatem powinno się na nich znaleźć? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

 

Co to jest wizytówka?

Wizytówka jest niewielkim kartonikiem, który przedstawiciel firmy przekazuje klientom oraz partnerom biznesowym. Rozmiar w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Dzięki temu, że wizytówki są dość małe, można je przechowywać w kieszeni, specjalnym wizytowniku lub stojaku umieszczonym na firmowym biurku.

Czy wybrać wizytówkę, czy zdecydować się jedynie na działania online?

Wiele osób zastanawia się, czy w dzisiejszych czasach stosowanie wizytówki ma sens. Przecież znaczna część społeczeństwa ma dostęp do telefonów komórkowych, a także internetu. Z drugiej jednak strony wręczenie wizytówki podczas kontaktu z klientem twarzą w twarz, jest rozpatrywane jako profesjonalne zachowanie. Zatem ten niewielki kartonik jest bardzo przydatny. Co więcej, często jego wykorzystywanie uznawane jest za przejaw szacunku do klienta, któremu oszczędza się dyktowania danych kontaktowych oraz unika ewentualnych błędów w podawanych informacjach.

Co powinna zawierać wizytówka?

Przedsiębiorcy, freelancerzy, artyści, a także inne osoby, które decydują się na wizytówki, wielokrotnie zastanawiają się, co na ich umieścić. Zakres danych oraz elementów trochę się rozbudował w ciągu ostatnich kilku lat. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby na wizytówce znalazły się niżej wymienione informacje.

Dane kontaktowe

Podstawowymi informacjami, które muszą znaleźć się na wizytówce, są dane kontaktowe. Istotny jest więc:

     adres siedziby firmy,

     numer telefonu,

     adres e-mail,

     adres strony internetowej,

     NIP,

     REGON

     KRS.

Powyższe dane pozwalają na szybkie nawiązanie kontaktu z firmą, a ponadto budują jej wiarygodność.

Imię i nazwisko oraz stanowisko

Oprócz danych kontaktowych niezbędne jest wskazanie imienia, nazwiska oraz stanowiska osoby, która wręcza wizytówkę. Dzięki temu klient wie, z kim ma do czynienia. Zapamięta reprezentanta firmy nie tylko z rozmowy, ale także z danych na wizytówce.

Logo

Kolejnym elementem, który warto stosować na firmowej wizytówce, jest logo. To graficzny element identyfikujący przedsiębiorstwo. Logo zapada w pamięci klientów, dzięki czemu umieszczenie go na wizytówce, może wpłynąć na decyzję zakupową podczas wyboru produktów lub usług.

Namiary na media społecznościowe

W dzisiejszych czasach znaczna większość firm korzysta z mediów społecznościowych. Jest to sposób na dotarcie do potencjalnych klientów, przekazywanie im aktualnych informacji, a także nawiązywanie relacji. Na wizytówce warto więc wskazać namiary na profile firmy w mediach społecznościowych. Zazwyczaj wykorzystuje się tutaj ikonę portalu oraz nazwę profilu.

QR Code

Dobrym i bardzo często wykorzystywanym elementem na wizytówce jest QR Code. To kwadratowy kod, który może zaprowadzić klienta do konkretnego miejsca w sieci, np. dedykowanej strony internetowej. QR Code jest bardzo łatwy do odczytania. Wystarczy zeskanować go przy pomocy smartfona. Umieszczenie kodu na wizytówce sprawia, że odbiorca podejmuje dodatkową akcję, a miejsce, do którego trafi, może wpłynąć na podjęcie przez niego decyzji o zakupie lub podjęciu współpracy.

Sprawdź ofertę studia graficznego Good Project!

Podsumowanie

Stosowanie wizytówki przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Jest ona niewielka, zatem nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki wizytówce można przekazać klientowi w szybki i wygodny sposób dane kontaktowe. Oprócz nich warto na niej umieścić imię i nazwisko, logo, a także wskazać profile w mediach społecznościowych. Ciekawym zabiegiem jest również stosowanie na wizytówce QR Code, który potrafi zmobilizować potencjalnego klienta do dalszego działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE