Po pierwsze: ceny mieszkań
Analizując dane zgromadzone przez serwis adresowo.pl widać wyraźnie, że mediana cen mieszkań dla II kwartału 2021 roku w Łodzi była niższa od mediany nieruchomości w całej Polsce. W Łodzi było to 6268 zł/m2, podczas gdy dla całego kraju wskaźnik ten wyniósł już 6760 zł/m2. Atrakcyjne, niższe koszty nabycia mieszkania są ważnym czynnikiem zwiększającym rentowność najmu. Nic więc dziwnego, że w Łodzi z powodzeniem od lat działa wielu inwestorów indywidualnych. Jeśli chodzi o mieszkannia na sprzedaż Łódź - adresowo.pl dostarczy Ci cennych informacji. Zajrzyj i sprawdź!
Po drugie: łatwo dostępne miejsca pracy
Łódzki rynek pracy prezentuje się aktualnie korzystnie dla pracowników. W lokalnych urzędach pracy ofert zatrudnienia jest więcej niż chętnych na dane stanowisko. W mieście tym dobrze rozwija się branża outsourcingowa. Sektor usług dla biznesu, według danych, angażuje około 10 tysięcy osób. Prężnie działa tu również sektor IT. Programiści aplikacji, specjaliści ds. doskonalenia rozwoju aplikacji, inżynierowie systemów i sieci komputerowych oraz konsultanci ds. systemów teleinformatycznych w Łodzi zatrudnienie znajdą od ręki. Jeśli chodzi o inne gałęzie przemysłu, powodów do narzekań nie ma też branża drogowa. Wciąż trwające inwestycje, dofinansowywane z budżetu Unii Europejskiej, wspierają powstawanie nowej infrastruktury. Ma to bezpośredni związek z centralnym usytuowaniem Łodzi na mapie kraju.
Po trzecie: położenie na mapie Polski
Lokalizacja Łodzi w samym sercu Polski sprzyja prężnemu rozwojowi miasta. W województwie wciąż powstają nowe centra logistyczne i dystrybucyjne. Rozwijają się usługi magazynowe dla branży e-commerce. Zakup nieruchomości na wynajem w stolicy województwa daje duże szanse na znalezienie najemców, którzy ściągają tu, aby pracować właśnie w sektorze handlowym czy transportowym.
Po czwarte: obecność uczelni
Łódź jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące młodych osób, aby kształcić się na wybranych przez siebie kierunkach. Potrzebują tanich, wygodnych i zlokalizowanych blisko uniwersytetów mieszkań. Dlatego też zakup nieruchomości z myślą o wynajmie studentom wydaje się słuszną opcją. Szczególnie dobrą stopę zwrotu daje wynajem na pokoje. W roku akademickim 2019/2020 w Łodzi było 64,4 tysięcy studentów, którzy kształcili się na uczelniach takich jak: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Akademia Muzyczna, Uczelnia Asbiro oraz na wielu innych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.