Reklama

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne dla naszego biznesu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne dla naszego biznesu? - Zdjęcie główne

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne dla naszego biznesu? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Większość współczesnych biznesów nie może się obejść bez Internetu. Nawet jeżeli nie sprzedajemy produktów lub usług online, tam szukają nas nasi potencjalni klienci. Posiadanie strony www i kont w mediach społecznościowych staje się powoli czymś obowiązkowym, jeżeli zależy nam na dopływie nowych klientów. Dlatego warto zadbać o to, żeby mogli nas szybko odnaleźć w sieci. Pomocne w tym jest zadbanie o widoczność naszej strony w wyszukiwarkach, takich jak Google. Można to osiągnąć poprzez optymalizację i pozycjonowanie (inaczej SEO).

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

czy jest pozycjonowanie stron www

dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne dla naszego biznesu

komu zlecić usługi SEO?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google polega na takich działaniach wewnętrznych i zewnętrznych, aby nasza witryna na interesujące na słowa kluczowe wyświetlała się jak najwyżej użytkownikom wpisującym te frazy. Wśród czynników wpływających na widoczność strony www w wynikach wyszukiwania są między innymi:

treść witryny

czytelność i odpowiednie przygotowanie jej kodu

umieszczenie słów kluczowych w odpowiednich elementach strony

prędkość ładowania strony www

ilość i jakość odnośników prowadzących do naszej witryny

obecność i optymalizacja wizytówki w Google Moja Firma (dla biznesów lokalnych)

Google podaje, że czynników mających wpływ na ocenę naszej witryny przez wyszukiwarkę jest ponad 200. Nie są one jawne i cały czas ulegają zmianom. Dlatego skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to ciągła usługa, która nie powinna być robiona jednorazowo i przerywana. 

Dlaczego pozycjonowanie stron www może pomóc naszemu biznesowi?

Dobra optymalizacja strony pod kątem jej pojawiania się w wynikach wyszukiwarki Google na interesujące nas słowa kluczowe sprawia, że na naszą witrynę trafiają osoby zainteresowane naszą ofertą. Nie musimy do nich kierować przekazu reklamowego, wysyłać mailingów, czy emitować spotów reklamowych. Przychodzą do nas szukając oferty dla siebie. To, czy ją znajdą, zależy już od naszej oferty i tego, jak jest ona przedstawiona na stronie. Dlatego trzeba pamiętać, żeby oprócz pozycjonowania strony zwracać uwagę na inne elementy marketingu, które wpłyną na decyzję naszych potencjalnych klientów.

Komu zlecić skuteczne pozycjonowanie strony?

Jeżeli nie mamy wiedzy z zakresu optymalizacji strony i późniejszego jej pozycjonowania, lepiej powierzyć tę usługę specjalistom. Agencja lub freelancer zrobią audyt SEO, sprawdzą obecny stan widoczności witryny i sporządzą plan działań adekwatny do naszej branży, obecnej sytuacji i budżetu. Warto w tej sytuacji zaufać ekspertom, którzy mają w ofercie potwierdzone doświadczeniem skuteczne pozycjonowanie stron www.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy