Reklama

Reklama

Dobre szkolenia biznesowe dla firm w Łodzi. Jak wybrać mądrze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dobre szkolenia biznesowe dla firm w Łodzi. Jak wybrać mądrze? - Zdjęcie główne

Szkolenia biznesowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Łódź. Szkolenia sprzedażowe i szkolenia menedżerskie, zespołowe i integracyjne po pandemicznym online. Wybór jest ogromny. Jak znaleźć najlepszą firmę szkoleniową w Łodzi? Na co zwrócić uwagę? Jakie trendy szkoleniowe dominują w Łodzi?

Reklama

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Szkolenia stały się jednym z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych - wynika z badań przytaczanych na łamach „Rzeczpospolitej." Prawie sześciu na dziesięciu pracowników wskazało szkolenia i rozwój na drugim miejscu wśród najbardziej pożądanych w czasie pandemii świadczeń pozapłacowych - pisze „Rzeczpospolita". Szkolenia i rozwój (59%) znalazły się tuż za prywatną opieką medyczną (65%), a zdecydowanie przed dodatkowymi dniami wolnymi (36%), ubezpieczeniem na życie (31%), dofinansowaniem do nauki języków obcych (30%), kartą sportową (28%) i dofinansowaniem studiów (15%).

Trend na miękkie szkolenia w Łodzi

Specjaliści nie mają wątpliwości. Trend jest coraz wyraźniejszy. Aż 90 proc. head hunterów uważa, że to właśnie umiejętności miękkie decydują o sukcesie w rekrutacji. Kompetencji miękkich od przyszłych pracowników oczekują już firmy ze wszystkich branż i na każdym stanowisku. Wiedza techniczna ma coraz mniejsze znaczenie. Tymczasem, niemal 90 proc. firm doświadcza braków w kompetencjach miękkich pracowników lub oczekuje problemów z ich brakiem w ciągu kilku najbliższych lat – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradztwa strategicznego McKinsey & Company. Kompetencje miękkie pozostawiają pracowników dobrze przygotowanych do szybko zmieniającego się krajobrazu zatrudnienia, w którym dostosowanie się do nowych technologii i środowiska będzie miało kluczowe znaczenie.

Najlepsze firmy szkoleniowe w Łodzi

Łódzki rynek szkoleniowy ciągle się zmienia. Jest rozdrobniony, mocno rozproszony. Trudno wskazać najlepszą firmę szkoleniową. Wiele z nich nie przetrwało koronakryzysu, powstało wiele nowych. Jak w takim razie wybrać dobrą firmą szkoleniową w Łodzi? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak długo firma istnieje na rynku, ilu ma klientów i kto korzysta z jej usług. Jakie ma opinie, referencje? Wszelkie rankingi w tej branży są mało miarodajne i wiarygodne. Wiele firm, choć nie ma siedziby w Łodzi, to prowadzi w naszym mieście szkolenia. – Działamy w całej Polsce. W partnerskim porozumieniu z klientem, możemy dotrzeć w każde miejsce w Polsce, żeby przeprowadzić szkolenie. Zresztą mamy już w portfolio projekty realizowane w Europie. Odległość nie ma znaczenia. Najważniejszy jest cel, jaki chce osiągnąć firma, nasz klient, poprzez szkolenie – mówi Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training.

Firma szkoleniowa Delta Training istnieje na rynku nieprzerwanie od 2008 roku i specjalizuje się w szkoleniach zamkniętych dla firm. Projektuje i prowadzi szkolenia sprzedażowe, szkolenia menedżerskie, szkolenia integracyjne zyskujące na popularności po powrocie pracowników do biur i te dotyczące budowania zespołu, pracy zespołowej, współpracy. Wspomaga również procesy rekrutacyjne przez Assessment Center oraz rozwojowe przez Development Center.

Większość firm w Łodzi decyduje się na outsourcing szkoleń korporacyjnych. Pozwala to skupić się na codziennych operacjach biznesowych, a nie na prowadzeniu długich sesji szkoleniowych. To po prostu wybór ekonomicznie uzasadniony. Ponadto zatrudnienie zewnętrznej firmy szkoleniowej  zapewnia większą wiedzę specjalistyczną, daje szerszą perspektywę, a uczestnicy szkoleń mogą czuć się bardziej swobodnie i więcej wyciskać ze szkoleń biznesowych.

Jak wybrać firmę szkoleniową w Łodzi?

Wybierając firmę szkoleniową sprawdź na czym opiera swoje rozwiązania szkoleniowe. Czy polega jedynie na doświadczeniu trenera? – Odpowiednia metodologia zapewnia lepsze efekty. Opieranie całego szkolenia na wiedzy i doświadczeniu jednego trenera jest bardzo ryzykowne – mówi Juszczak z Delta Training. – Dlatego udoskonalamy nasze programy szkoleniowe, rozwiązania doradcze dla klientów, sposób mierzenia efektów szkoleniowych w oparciu o ustalenia ekonomii behawioralnej, psychologię biznesu, wyniki wielu eksperymentów. Dzięki takiemu podejściu wiemy co działa, w jakich warunkach i dlaczego. Możemy wziąć pełna odpowiedzialność za efekty szkolenia, jego praktyczny wymiar. Można powiedzieć, że jesteśmy taką szkoleniową szczepionką dla firm – śmieje się Juszczak z Delta Training.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy