Reklama

Fundusze unijne źródłem finansowania działalności przedsiębiorstw w Powiecie Łódzkim i ich wpływ na rozwój regionu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Fundusze unijne źródłem finansowania działalności przedsiębiorstw w Powiecie Łódzkim i ich wpływ na rozwój regionu - Zdjęcie główne

Fundusze unijne | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie ałożenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak PRINT EXTRA Studio Graficzne Drukarnia Pospiech i Wspólnicy Sp. J. z Łodzi.

Indywidualne nadruki

Drukarnie zajmują się wytwarzaniem różnorodnych wyrobów poligraficznych, od reklam, przez gazety i plakaty po wizytówki. Najczęściej są to identyczne druki powielane setki razy. Innowacją jest druk w którym każdy egzemplarz dostosowany jest do konkretnego odbiorcy, na przykład zaproszenia z imionami i nazwiskami, czy ulotki z zaawansowaną personalizacją. Print Extra Drukarnia jako uznana marka na polskim rynku poligraficznym od lat inwestuje w nowoczesny park maszynowy, który jest gwarantem najwyżej jakości i terminowości wykonywanych usług. Tym razem zrealizowała projekt innowacyjnej technologii produkcji opakowań i etykiet.

Droga do realizacji projektu

W projekcie zostały zastosowane wyniki samodzielnie przeprowadzonych prac B+R, w formie innowacyjnej technologii produkcji opakowań i etykiet, w tym opakowań dla przemysłu spożywczego, z dodatkowym, wykonanym w cyfrowej technologii ink-jet spersonalizowanym nadrukiem. Jest on różny dla każdego kolejnego egzemplarza, w postaci np. kolejnej liczby czy indywidualnego kodu kreskowego lub QR. Innowacyjnym rozwiązaniem w tej technologii było zadrukowywanie arkuszy papieru lub tektury jednocześnie, w jednym przebiegu arkusza przez system drukujący, dwiema różnymi technikami: techniką offsetu arkuszowego oraz techniką druku cyfrowego, co stanowi oryginalne w skali światowej rozwiązanie. Realizacja projektu umożliwiła poszerzenie oferty wnioskodawcy o nowe rodzaje produktów poligraficznych – jednostkowych opakowań i etykiet, w tym głównie dla produktów żywnościowych. W celu realizacji projektu niezbędny był zakup nowoczesnych maszyn. Głównymi odbiorcami nowych produktów są klienci działający w branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Za sprawą realizacji projektu wzrosła pozycja rynkowa, innowacyjność i konkurencyjność łódzkiej firmy.

Dotacje z UE

Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Wdrożenie technologii wytwarzania opakowań ze spersonalizowanym nadrukiem” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 7 824 645,00 zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 3 498 825,00 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy