reklama
reklama

Gdzie szukać pracy jako fizjoterapeuta?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie szukać pracy jako fizjoterapeuta? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieZawód fizjoterapeuty należy do najbardziej chwalebnych zajęć, jakimi w karierze zawodowej można się zajmować. Fizjoterapeuta wykorzystuje bowiem swoją wiedzę z zakresu medycyny, działania ludzkiego organizmu i jego anatomii do prawidłowego zdiagnozowania dokuczającej pacjentowi dolegliwości oraz przygotowania i zrealizowania planu leczenia polegającego na wykonywaniu serii ćwiczeń, których zadaniem jest wyeliminowanie przyczyny dolegliwości i jej usunięcia.
reklama

Taka wiedza na temat działania ludzkiego organizmu i umiejętność usuwania przewlekłych dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego może być przydatna w wielu sytuacjach. Dlatego też osoby studiach na kierunku fizjoterapia mogą tory swojej kariery skierować w różnych kierunkach. Osoba z takim wykształceniem może pracować w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie pomaga pacjentom w rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym, czy dzieciom cierpiącym na skrzywienie kręgosłupa, czy inne wady postawy.

Wykształcony fizjoterapeuta nie musi jednak pracować koniecznie w szpitalu, równie popularna jest praca w prywatnych klinikach, gabinetach rehabilitacyjnych czy specjalistycznych przychodniach. To jednak nie wszystko, umiejętności, jakimi może się pochwalić fizjoterapeuta, doskonale sprawdzają się w profesjonalnym sporcie, gdzie drobne urazy są codziennością a regeneracyjne masaże są częścią rutyny zawodowego sportowca. Dlatego fizjoterapeuci mogą szukać pracy też we wszelkiego rodzaju klubach i drużynach sportowych.

reklama

Jak więc widzisz, wykształcenie z zakresu fizjoterapii otwiera przed tobą wiele ścieżek kariery, co nie zmienia faktu, że szczególnie na początku kariery znalezienie dobrej pracy jako fizjoterapeuta może być trudne i wymagać sporych poświęceń. Aby ci w tym zadaniu nieco pomóc postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w którym przekażemy kilka wskazówek, które podpowiedzą ci, gdzie szukać pracy jako fizjoterapeuta.

Staże i praktyki

Ukończenie studiów na kierunku fizjoterapia to jedno, a posiadanie praktycznych umiejętności z tego zakresu to niestety zupełnie inna para kaloszy. Wiedzą o tym ordynatorzy szpitali, klinik czy właściciele prywatnych placówek, dlatego szukając nowych pracowników skupiają się na osobach posiadających udokumentowane doświadczenie. Dlatego, jeśli jesteś na początku swojej drogi zawodowej i masz problem w znalezieniu pierwszej pracy, bo każde ogłoszenie wymaga doświadczenia, to rozważ staże i praktyki. Ten rodzaj zatrudnienia co prawda wiąże się to z bardzo skromnym wynagrodzeniem lub wręcz jego brakiem, ale za to pozwoli ci to zdobyć praktyczne umiejętności i dokumentowane doświadczenie, co bez wątpienia pomoże w znalezieniu pracy.

reklama

Potrzebne dokumenty

Jeśli masz doświadczenie, nawet skromne, a wciąż borykasz się z problemem znalezienia pracy, to być może musisz nieco przyjrzeć się dokumentom, jakie przesyłasz do swojego potencjalnego pracodawcy. Podstawą jest w tym miejscu przejrzyste, logiczne i schludne CV. Dobrze napisane cv fizjoterapeuta pozwala osobie odpowiedzialnej za rekrutację łatwo sprawdzić twoje wykształcenie, odbyte kursy, praktyki, zainteresowania czy wcześniejsze doświadczenie. 

Rozumiemy jednak, że nie każda osoba zainteresowana branżą medyczną musi wiedzieć, jak tworzy się przejrzyste i profesjonalne dokumenty takie jak CV, dlatego polecamy skorzystanie z profesjonalnych narzędzi typu CVmaker, czyli stronę, gdzie znajdziesz gotowe szablony, do których wystarczy wpisać swoje dane, a program sam wygeneruje profesjonalne, schludne i przejrzyste CV fizjoterapeuty. 

reklama

Pamiętaj, aby podczas wpisywania danych na stronie takiej jak CVmaker wpisać wszelkie potrzebne informacje, takie jak wszelkie umiejętności, przebyte szkolenia i kursy, zajęcia dodatkowe czy zainteresowania. Nie wolno jednak przesadzić, aby nie zaśmiecić swojego CV. Zbyt dużo niepotrzebnych informacji może bowiem sprawić, że CV przestanie być przejrzyste i będzie tak długie, że rekruter nie będzie miał ochoty go czytać, przez co trafi na spód szuflady i najprawdopodobniej przepadnie w gąszczu innych zgłoszeń. Dlatego w CV najlepiej jest tworzyć osobno pod każdą ofertę i umieszczać w nim tylko te informacje, które mają przełożenie na pracę, o którą się starasz.

Kolejnym ważnym dokumentem, szczególnie na początku kariery, jest list motywacyjny. Ten dokument to swojego rodzaju próba przekonania potencjalnego pracodawcy, że to właśnie ty jesteś najlepszą osobą na to stanowisko. Warto więc w liście motywacyjnym napisać, dlaczego aplikujesz właśnie na to stanowisko i do tego szpitala oraz dlaczego uważasz, że to właśnie ciebie warto wybrać, nawet pomimo braku doświadczenia. Ważne też, aby ten dokument pisać z myślą o konkretnym pracodawcy i nie korzystać z gotowych przykładów. Uważamy tak dlatego że, nawet jeśli rekruter nabierze się na gotowy list motywacyjny, to takie oszustwo szybko wyjdzie na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która będzie kolejnym krokiem rekrutacji. Osoba, która jest odpowiedzialna za zatrudnianie od razu zauważy bowiem, że tekst w liście motywacyjnym nie pokrywa się z twoim stylem wypowiadania się, a więc uzna od razu, że to nie ty jesteś jego autorem i dostaniesz łątkę oszusta.

reklama

Gdzie szukać?

Skoro już wiesz, jak szukać pracy, nawet jeśli nie możesz pochwalić się bogatym doświadczeniem, to pora przejść do tego, gdzie szukać pracy jako fizjoterapeuta. Podobnie jak w przypadku innych prac sposobów na to jest mnóstwo. Najpopularniejszym są portale z ogłoszeniami o pracę, gdzie firmy udostępniają swoje oferty i czekają na zgłoszenia. Możesz więc potraktować szukanie pracy jako fizjoterapeuta jak szukanie każdej innej pracy i wcześniej lub później ci się to uda. W przypadku konkurencyjnej branży, jaką już od lat jest branża medyczna warto skorzystać też z innych, mniej standardowych sposobów na szukanie pracy jako fizjoterapeuta.

Prasa i media lokalne

Jak już wspomnieliśmy, dziś to internetowe portale z ogłoszeniami o pracę są zdecydowanie najpopularniejsze, ale nie oznacza to, że są jedynym miejscem, gdzie można znaleźć pracę jako fizjoterapeuta. Tradycyjne media lokalne i gazety z ogłoszeniami wciąż są dobrym sposobem na znalezienie pracy, szczególnie jeśli potencjalny pracodawca to osoba starsza lub osoba sceptycznie nastawiona do nowych technologii. Jeśli więc nie udaje ci się znaleźć pracy w nowoczesny sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić technologiczny krok wstecz i  skorzystać z bardziej tradycyjnych rozwiązań.

Tablice ogłoszeń

Innym tradycyjnym sposobem na znalezienie pracy jako fizjoterapeuta jest fizyczne odwiedzenie placówek, w których chcesz pracować. Wciąż wiele przychodni i szpitali na fizycznych tablicach ogłoszeń wywiesza aktualne oferty pracy i w ten sposób szuka nowych pracowników. Fizyczna wizyta w szpitalu czy przychodni może być też dla ciebie okazją do szybkiej rozmowy z osobą decyzyjną, czy przyjrzenia się temu, jak twoje potencjalne miejsce pracy działa w praktyce. Może to być więc dla ciebie i twojego nowego pracodawcy pierwsza szansa na poznania i polubienie się nawzajem.

Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że większość nowoczesnych placówek medycznych posiada obecnie rozbudowane strony internetowe, na których oprócz przydatnych informacji na temat danej placówki można znaleźć aktualne ogłoszenia z ofertami pracy. Zanim więc zdecydujesz się na fizyczne odwiedziny, to zacznij od odwiedzenia strony internetowej danego szpitala czy przychodni, aby przede wszystkim dowiedzieć się o niej więcej, a po drugie sprawdzić, jakie ogorzenia są w danym momencie aktywne.

Znajomi i rodzina

W wielu sytuacjach znalezienie pracy jako fizjoterapeuta jest najłatwiejsze, jeśli ma się kogoś bliskiego, kto pracuje w firmie, do której chcesz się dostać. Nie chodzi nam w tym miejscu o nepotyzm czy kolesiostwo, ale o zwykłe polecenie osoby, którą się osobiście zna, ceni i może z czystym sumieniem polecić. Jeśli więc znasz osobę, która pracuje w szpitalu, klinice, przychodni, czy innej firmie, do której chcesz się dostać, to nie wstydź się poprosić jej o rekomendacje. Dobre słowo na twój temat od, kogoś, kto już pracuje w danym miejscu może być wystarczającym powodem dla rekrutera do zaproszenia cię na rozmowę kwalifikacyjną, co jest już połową sukcesu.

Poproszenie o polecenie nie jest więc niczym złym, choć musimy zaznaczyć, że nie wolno w takiej sytuacji przesadzić. Nie możesz oczekiwać od bliskiej osoby, że „załatwi” ci pracę, jedyne, o co możesz prosić, to o dobre słowo i polecenie. To czy daną pracę dostaniesz, czy też nie, musi zależeć całkowicie od ciebie.

Podsumowanie

Znalezienie pracy jako fizjoterapeuta nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie na początku kariery. Jeśli jednak podejdziesz do tego zadania w przemyślany i kompleksowy sposób, to jesteśmy przekonaniu, że ci się uda, nawet jeśli nie możesz pochwalić się imponującym doświadczeniem. Jeśli więc szukasz pracy jako fizjoterapeuta, to zachęcamy do działania i życzymy powodzenia.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama