Jak wygląda rynek pracy w województwie łódzkim?
Łódź, będąc dynamicznym ośrodkiem gospodarczym, oferuje różnorodność stanowisk pracy. Istotnym krokiem w planowaniu swojej ścieżki zawodowej w tym mieście jest analiza lokalnego rynku. Perspektywiczne branże rozwijające się na terenie województwa łódzkiego, to przede wszystkim: logistyka i transport, biotechnologia z naciskiem na przemysł farmaceutyczny, sektory spożywczy i chemiczny, IT – zarówno hardware i software, jak i edukacja, doradztwo oraz sprzedaż i przetwarzanie danych, BPO, czyli outsourcing procesów biznesowych (księgowość, finanse, obsługa klienta, HR). Istotną częścią lokalnego rynku pracy jest także produkcja AGD, gier komputerowych i wideo, produkcja filmowa (z uwagi na słynną łódzką Filmówkę) oraz projektowanie stron internetowych.
Praca w Łodzi. W tych branżach odnotowuje się deficyt pracowników
W mieście Łódź, jak i całym województwie łódzkim, obecnie poszukiwani są przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści. Nie brakuje też ofert pracy dla pracowników o umiejętnościach fizycznych gotowych podjąć się pracy w sektorze produkcyjnym. Dużą liczbę ofert pracy oraz opinie o pracodawcach z województwa łódzkiego najłatwiej znaleźć w serwisie GoWork.pl.Według „Barometru Zawodów” największe braki pracowników dotyczą sektora budowlanego. Aby zaspokoić potrzeby rynku pracy, w tym regionie w szczególności poszukiwani są murarze i tynkarze, cieśle i stolarze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, betoniarze i zbrojarze, monterzy konstrukcji metalowych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, inżynierowie budownictwa, robotnicy budowlani i pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie.
Rynek pracy w Łodzi potrzebuje też pracowników branży przetwórstwa przemysłowego, pracowników branży elektryczno-energetycznej oraz pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, m.in. portierów, woźnych i dozorców, monterów maszyn i urządzeń, sprzątaczek i pokojowych, a także pomocy kuchennych.
Ile wynoszą średnie zarobki w Łodzi?
Różnorodność branż i sektorów gospodarki w województwie łódzkim wpływa na zróżnicowanie ofert płacowych. Dlatego istotne jest zorientowanie się, jakie są przeciętne zarobki w danej dziedzinie. W 2023 roku średnie wynagrodzenie w mieście Łódź osiągnęło poziom 5 880 złotych brutto, co stanowi wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Jeśli chcesz szybko odnaleźć atrakcyjną posadę, koniecznie zajrzyj na https://www.gowork.pl/opinie i poczytaj recenzje byłych oraz aktualnych pracowników o danym pracodawcy. Znajdziesz tam również komplet niezbędnych informacji o zarobkach w danej branży.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.