Dobra technologia w służbie mózgu
Chodzi konkretnie o założony przez młodego geniusza neurotechnologii Hugo Merciera Start-up Dreem. Projekt zainicjowany był właśnie z myślą o osobach, które cierpią na deficyty jakości snu. Konkretnie jest to opaska, która ma pozwalać na przykład zmniejszyć aż o 50% czas zasypiania. Główne zadanie tej technologii to jednak znaczne poprawienie jakości snu głębokiego. To wtedy właśnie nasz organizm najbardziej intensywnie się regeneruje i odpoczywa. Jeżeli nie jest zagwarantowana odpowiednia ilość snu głębokiego, to potem właśnie znacznie się to odbija na całej naszej kondycji psychofizycznej. Zauważamy to szczególnie następnego dnia na przykład mniej więcej w południe, gdy po prostu padamy z nóg, a nasze oczy nieustannie są podkrążone.
Poznanie cyklu snu
Jak więc praktyce działa ta opaska? Najpierw potrzeba 10 dni, aby technologia ta dokonała odpowiednich pomiarów. Po upływie takiego czasu opaska właściwie już dokładnie zna nasz senny cykl. W praktyce urządzenie będzie mierzyć:
- fale mózgowe
- częstość rytmu serca i oddechu.
Stymulacja poprzez kliknięcia
Opaska będzie od mózgu otrzymywać sygnały i potem mierzyć jego aktywność. Właśnie w tym momencie jest już w stanie wyznaczyć właściwe momenty na to, aby wykonać stymulację. Polega ona na delikatnych kliknięciach. Mają one stymulować bieg fal długich. To one właśnie są charakterystyczne dla głębokiego snu. Ich moc dzięki kliknięciom ma dodatkowo wzrastać. Oczywiście celem działania tego urządzenia nie będzie jakby można początkowo domniemywać wydłużenie snu głębokiego. Nie chodzi przecież o nienaturalnie długi czas spania, co w konsekwencji dla naszego organizmu jest nienaturalne i też będzie szkodliwe. Chodzi o polepszenie jakości snu głębokiego. Mało tego, bo paska ma pozwalać także obudzić się w najbardziej dogodnym momencie ostatniego cyklu snu. To właśnie ma skutkować tym, że wstając rano, będziemy całkowicie wypoczęci.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.