Reklama

Jak korzystać z nowych bitomatów w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak korzystać z nowych bitomatów w Łodzi? - Zdjęcie główne

Jak korzystać z nowych bitomatów w Łodzi? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Od niedawna w Łodzi dostępne są nowe bitomaty. W poniższym artykule opisano co warto wiedzieć o tych urządzeniach i jak z nich korzystać.

Nie każdy wie, że w Łodzi dostępnych jest ponad 100 bitomatów. Bitomaty to urządzenia przypominające wyglądem bankomat, które służą do wymiany kryptowaluty na gotówkę. Z uwagi na to, że kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością, na polskich ulicach możemy obserwować coraz większą liczbę urządzeń tego typu. Szacuje się, że w Polsce jest ponad 3000 bitomatów.

Na terenie Łodzi zlokalizowanych jest aż 107 nowych bitomatów

Bitomat to urządzenie, które na pierwszy rzut oka przypomina tradycyjny bankomat. Niektóre bitomaty obsługują wyłącznie transakcje kryptowalutowe a inne to urządzenia, które pozwalają zarówno na skorzystanie z tradycyjnej bankowości (wypłata gotówki z rachunku bankowego) jak i na transakcje kryptowalutowe. Historia urządzeń tego typu nie jest wbrew pozorom bardzo krótka, bo pierwszy bitomat stanął w 2013 roku w Vancouver. Od tego czasu na całym świecie pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu. 

Co ciekawe, w Łodzi dostępnych jest dokładnie 107 nowych bitomatów obsługujących usługę ATM Egera. Natomiast na terenie całej Polski jest ponad 3000 takich bitomatów (co najmniej jeden w każdym powiecie). Ciekawostką jest to, że Polska zaraz po Stanach Zjednoczonych jest krajem z największą liczbą urządzeń tego typu. 

Jak korzystać z nowych bitomatów?

Obsługa bitomatu jest szybka i prosta. Krążą stereotypy, że transakcje przy użyciu kryptowalut są skomplikowane i wymagają wiedzy technicznej, ale zawsze to co nowe wśród ludzi budzi jakiś niepokój. Te osoby, które korzystały już z bitomatu potwierdzają, że nie ma w ich użytkowaniu nic trudnego. By dokonać wymiany kryptowaluty na gotówkę należy zacząć od strony ATM Egera, na której znajduje się krótki formularz. Należy w nim podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz kwotę w PLN, którą zamierzmy wypłacić. Po akceptacji regulaminu na podany w formularzu numer telefonu przychodzi kod SkyCash. Czas oczekiwania na kod nie zajmuje więcej niż 15 minut. Po otrzymaniu kodu wystarczy udać się pod dowolnie wybrany bitomat by dokończyć transakcję. 

Mapkę dostępnych urządzeń na terenie Łodzi można znaleźć na stronie łódzkich bitomatów. Warto pamiętać o tym, że wygenerowany kod ważny jest przez 72 godziny. Dzięki czemu bez pośpiechu można dokonać wymiany, nie martwiąc się tym, że w trakcie wymiany kod straci ważność. By wypłacić gotówkę wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie bitomatu.

Jakimi korzyściami charakteryzuje się korzystanie z bitomatów?

Podsumowując korzyści płynące z korzystania z bitomatów to nie tylko wygoda i szybkość transakcji, ale również bezpieczeństwo. Cała usługa jest udostępniana przez polską firmę Egera, która w razie jakichkolwiek problemów technicznych może udzielić niezbędnego wsparcia. Ponadto, sam proces wypłaty jest tak skonstruowany, aby zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa podczas dokonywania każdej transakcji. Co ciekawe, niektórzy użytkownicy chwalą sobie wypłaty w bitomacie ze względu na prywatność (gdyż, do kwoty 4500 zł nie ma konieczności weryfikować tożsamości).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy