Reklama

Jak otrzymać kredyt gotówkowy przez internet?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak otrzymać kredyt gotówkowy przez internet? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakup jakiejś rzeczy lub remont czy jeszcze inny cel? Rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa. Co trzeba zrobić żeby taki kredyt dostać?

Jak wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy?

Aby dostać kredyt gotówkowy musisz złożyć wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego. Jak to zrobić? Masz dwie opcje - możesz osobiście wypełnić taki wniosek w placówce banku lub wypełnić go bez wychodzenia z domu przez internet. Wniosek dotyczący kredytów gotówkowych to formularz który zawiera informacje dotyczące wnioskodawcy, warunki kredytu, zabezpieczenie kredytu oraz listę oświadczeń. Do wniosku musisz dołączyć informacje bądź dokumenty świadczące o Twojej zdolności kredytowej. Udzielenie kredytu gotówkowego nastąpi dopiero po pozytywnej decyzji kredytowej i podpisaniu umowy kredytowej. Kredyt gotówkowy przez internet w dzisiejszych czasach to najlepsze rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić Ci czas i pieniądze, gdyż cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu i telefonu bez wychodzenia z domu.

Jak bank wylicza Twoją zdolność kredytową?

Kredyty gotówkowe cały czas cieszą się dużym wzięciem, jednak zanim dostaniesz decyzję kredytową bank musi zweryfikować Twoją wypłacalność. Twoja zdolność kredytowa pozwoli bankowi określić czy będziesz w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Jest to główny czynnik brany pod uwagę przy podjęciu decyzji kredytowej przez bank. Zdolność kredytową wylicza się na podstawie średniego miesięcznego dochodu netto zazwyczaj z ostatnich trzech miesięcy. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej brana pod uwagę jest również Twoja historia kredytowa w biurze informacji kredytowej. W znalezieniu dobrego kredytu pomoże Ci ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu wyszukasz najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

O czym informuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to całkowity koszt kredytu jaki musisz zapłacić wyrażony jako wartość procentowa całej kwoty kredytu w stosunku do jednego roku. Oprocentowanie kredytu gotówkowego zawiera prowizję oraz inne opłaty pobierane przez banki za udzielenie kredytu. Im krótszy czas spłaty zobowiązania tym większa będzie całkowita kwota kredytu. Z kolei równe raty spowodują że stopa oprocentowania będzie niższa. Wysokość RRSO zależy od rodzaju kredytów i tak na przykład kredyt hipoteczny będzie miał niższe oprocentowanie niż kredyt gotówkowy a wynika to z faktu, że hipotekę rozkłada się na dużo dłuższy okres czasu niż kredyty gotówkowe. Możesz wybrać też tani kredyt gotówkowy gdzie RRSO wynosi zero procent, jednak pamiętaj, że kredyt może zawierać inne koszty.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego?

Nie zależnie czy wybierzesz kredyt gotówkowy online czy postanowisz udać się do placówki banku po kredyt musisz przygotować takie same dokumenty. Aby podpisać umowę kredytową potrzebny będzie wniosek kredytowy, poświadczenie zdolności kredytowej, dowód osobisty. Dokumenty te pozwolą na Twoją weryfikację i ocenę zdolności kredytowej przez bank. Na stronie https://www.17bankow.com/kalkulator-kredytowy znajdziesz oferty kredytów gotówkowych z różnych banków, które według rankingu kredytów gotówkowych są najkorzystniejsze. Szukając kredytu weź pod uwagę: jaka będzie roczna stopa oprocentowania RRSO, jakie są całkowite koszty kredytu, całkowita kwota do spłaty oraz wysokość miesięcznych rat do spłacania. Wszystkie te informacje pozwolą Ci uzyskać jak najtańszy kredyt oferowany przez banki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy