Reklama

Jak otrzymać wsparcie na dotację na wsparcie edukacji przedszkolnej ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak otrzymać wsparcie na dotację na wsparcie edukacji przedszkolnej ? - Zdjęcie główne

Jak otrzymać wsparcie na dotację na wsparcie edukacji przedszkolnej ? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Łowicza organizuje w drugiej połowie maja webinarium, którego tematem będzie nowy konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Jego stawką są dotacje na wsparcie edukacji przedszkolnej. Przedszkola to bardzo ważny etap edukacji dzieci. Dzięki unijnym dotacjom powstają w nich nowe miejsca nauki i zabawy dla najmłodszych.

Webinarium – jak się zapisać

Łowicka placówka organizuje spotkanie 23 maja w godzinach 11.00-12.00. Aby zapisać się na szkolenie, należy odwiedzić tę stronę,  gdzie znajduje się formularz do wypełnienia. Dane, które należy obowiązkowo podać, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO. 

Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium upływa 18 maja

Webinarium – program 

Szkolenie rozpocznie się od przekazania podstawowych informacji na temat omawianego konkursu. Następnie prowadzący spotkanie przedstawi, w jaki sposób poprawnie złożyć wniosek. Kolejny punkt programu stanowić będzie prezentacja zasad oceny projektu zgłoszonego do naboru. W przedostatnim z segmentów webinarium uczestnicy dowiedzą się, gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich. Na zakończenie szkolenia planowany jest panel pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Perspektywie 2014-2020. 

Konkurs 

Wnioski w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego będzie można składać od 25 maja do 1 czerwca 2022 r. Rozstrzygnięcie naboru zostało zaplanowane na październik 2022 r. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie podmioty, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych. 

Na konkursie skorzystają, rzecz jasna, nie tylko podmioty prowadzące projekty zaklasyfikowane do otrzymania dotacji. Grupę końcowych beneficjentów konkursu stanowią bowiem dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w tych placówkach. 

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć tutaj

Dotacje na edukację w Łodzi

Placówki edukacyjne mają ogromny wpływ na rozwój dziecka, na kształtowanie się jego osobowości, wrażliwości i umiejętności. Przedszkole Miejskie nr 137 – Integracyjne w Łodzi doposażono w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne dla dzieci posiadających orzeczenia do kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm. W Przedszkolu Miejskim nr 202 utworzono dodatkowych 25 miejsc dla najmłodszych, zorganizowano dodatkowe zajęcia specjalistyczne oraz podniesiono kwalifikacje zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z dziećmi. Natomiast w Przedszkolu Miejskim Nr 221 – Integracyjnym przeprowadzono dodatkowe zajęcia wspierające dla dzieci posiadających orzeczenia do kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm, niepełnosprawność ruchową, afazję, niepełnosprawność intelektualną i zaburzenia słuchu. Fundusze Europejskie wspierają prowadzenie zajęć rozwijających dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli. Dlatego warto wziąć udział w webinariach i konkursach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: rpo@aplanmedia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy