Reklama

Jak poprawnie używać maszynki do włosów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak poprawnie używać maszynki do włosów? - Zdjęcie główne

Jak poprawnie używać maszynki do włosów? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Strzyżenie włosów w domu wcale nie musi być trudne, jeśli zostanie spełnionych kilka warunków. Dobra maszynka, odrobina wiedzy i cierpliwości sprawią, że efekt może być naprawdę zadowalający. Maszynki do włosów to proste w obsłudze urządzenia, które pomagają zadbać o odpowiednią fryzurę i dobre samopoczucie.

Maszynki do włosów- rodzaje

W pierwszej kolejności należy ustalić, jaka fryzura będzie satysfakcjonująca. To jednak zakłada, że maszynka jest już przygotowana do użycia. Zanim to jednak nastąpi, należy wybrać odpowiedni jej model. Na rynku dostępne są dwa ich podstawowe rodzaje: bezprzewodowa i z kablem, a także akumulatorowo- sieciowa. Wybór zależy od indywidualnych upodobań.

Jak ostrzyc włosy maszynką?

W pierwszej kolejności należy podzielić włosy na dwie sekcje, boki i górę, czyli tak zwaną sekcję podkowy. Sekcja podkowy to obszar, w którym włosy są dłuższe. Aby ją poprawnie wyznaczyć, należy znaleźć punkty, które później trzeba ze sobą połączyć: dwa skrajnie wysunięte punkty nad uszami oraz miejsce na potylicy. Punkty nad uszami możesz określić, posługując się ołówkiem. W tym celu należy umieścić ołówek za uchem, miejsce, w którym odstaje na szczycie głowy, jest właśnie tym punktem. Natomiast na potylicy należy określić punkt w miejscu, w którym głowa przestaje się zaokrąglać, ponieważ staje się płaska. Omówione punkty należy ze sobą połączyć, oddzielając grzebieniem górę oraz boki.  Pomocne mogą być granice wyznaczone podczas poprzedniego strzyżenia przez fryzjera. To pierwszy etap przygotowujący do strzyżenia.

Ostre cięcie

Aby rozpocząć strzyżenie, należy wybrać nasadkę odpowiedniej długości. Na początek odpowiednia będzie średnia. W pierwszej kolejności należy ściąć włosy od dołu pierwszą nasadką, przechodząc od boków aż do szczytu głowy. W trakcie cięcia należy rozczesywać włosy, nawet jeśli są krótkie. W przeciwnym razie podcięcie może być niedokładne, ponieważ włosy podwijają się. Po ścięciu dolnej części można zmienić nakładkę na krótszą. Ponownie należy rozpocząć od dołu, łącząc obydwie długości. Nie należy jednak skracać włosów na całych bokach. Przejście powinno być płynne, aby nie tworzyły się schody. 

Trzecia nakładka jest przeznaczona do skracania włosów przy uszach oraz na karku. Dla niektórych osób ostatni etap może wydawać się nieco skomplikowany, dlatego alternatywą jest strzyżenie boków przy pomocy jednej nakładki. W tym celu należy oddzielić górną i boczną sekcję i do strzyżenia boków nałożyć odpowiadającą indywidulanym potrzebom długość nasadki. Czubek głowy można strzyc przy pomocy najdłuższej długości końcówki. Jeśli zabawa z wymianą nakładek wciąż wydaje się zbyt skomplikowana, można ściąć je na całej długości tą samą końcówką. 

Podsumowując, poprawne używanie maszynki do włosów jest gwarancją estetycznej fryzury. Jednocześnie należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Po każdym użyciu jej ostrze należy wyczyścić przy pomocy pędzelka, a następnie zakonserwować olejkiem. Odpowiednia pielęgnacja wpływa na higieniczność jej stosowania, jak i trwałość urządzenia.

Maszynki do włosów znajdziesz na stronie https://hair-shop.pl/pl/menu/maszynki-do-wlosow-230.html

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy