reklama

Jak przebiega pobranie krwi w domu i kto może z niego skorzystać?

Opublikowano:
Autor:

Jak przebiega pobranie krwi w domu i kto może z niego skorzystać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieWykonywanie badań krwi wydaje się być mało wymagającą czynnością – wystarczy udać się do swojej przychodni lub laboratorium, aby oddać próbkę do badania. Tymczasem dla dużej grupy pacjentów może okazać się to realnym problemem. Jak go rozwiązać? Alternatywą może okazać się pobranie krwi w domu. W tym artykule dowiesz się, jak przebiega, kto możesz z niego skorzystać oraz jak umówić się na badania krwi z dojazdem do pacjenta.

Pobranie krwi w domu – alternatywa dla badań w przychodni

W trosce o swoje zdrowie nie warto rezygnować z badań profilaktycznych, a tym bardziej odwlekać wykonania badań laboratoryjnych zaleconych przez lekarza. Odpowiednio wcześnie wykryte schorzenia zwykle dają lepsze rokowania, dlatego późna diagnoza może wiązać się z poważnymi komplikacjami dla zdrowia. Tymczasem dla sporej grupy pacjentów udanie się na badania może okazać się problematyczne. Dotyczy to m.in.:

  • osób, które mają problemy z przemieszczaniem się, np. z powodu poważnej choroby, niepełnosprawności lub podeszłego wieku;
  • osób, które przez nadmiar obowiązków nie mają czasu udać się na badania;
  • osób obawiających się wizyt w przychodniach i innych miejscach publicznych np. z powodu obniżonej odporności organizmu;
  • kobiet w ciąży;
  • dzieci, które często odczuwają duży stres związany z wizytami w placówkach medycznych.
Bardziej komfortowym rozwiązaniem dla tych osób może okazać się pobranie krwi w domu.

Gdzie można skorzystać z badań w domu?

Badania krwi w domu są możliwie m.in. dzięki usłudze ALAB w domu. Aby umówić się na wizytę pielęgniarki, wystarczy skorzystać z serwisu ALAB w domu. Na stronie widnieje numer telefonu, pod który można zadzwonić. Można również kliknąć w przycisk “Umów badanie” i wypełnić formularz internetowy, podając następujące informacje:

  • dane pacjenta;
  • listę wybranych badań;
  • termin wizyty pielęgniarki (data i godzina);
  • adres wykonania usługi.
Płatności za badania można dokonać gotówką lub kartą u pielęgniarki w czasie wizyty.

Usługa dostępna jest obecnie w 11 polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Płocku, Gdańsku, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Sopocie. Skorzystać mogą z niej wszyscy pacjenci, którzy z dowolnych powodów preferują wykonanie badań krwi w domu (pobranie krwi z dojazdem jest wykonywane u dorosłych i dzieci od 5. roku życia).

Pobranie krwi w domu – przebieg

W umówionym terminie i we wskazanym miejscu pacjenta odwiedza wykwalifikowany personel medyczny, wyposażony w profesjonalny sprzęt i środki bezpieczeństwa, które umożliwiają pobranie krwi w domu w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Po pobraniu próbek są one transportowane do laboratorium diagnostycznego. Wyniki można odebrać przez internet.

Pacjenci mogą korzystać z badań laboratoryjnych wykonywanych z krwi, kału lub moczu. Próbki moczu i kału należy uprzednio przygotować w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach z apteki lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria i przekazać pielęgniarce w czasie wizyty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE