Jak wygląda kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak wygląda kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku? - Zdjęcie główne

Jak wygląda kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Masz dość tego, że Twoja wada wzroku skutecznie Cię ogranicza i wywołuje dyskomfort w codziennych, często prozaicznych sytuacjach? Marzysz o tym, by swobodnie uprawiać sporty wodne lub pracować w wymarzonym zawodzie, do którego niezbędny jest doskonały wzrok? Sposobem na pożegnanie się z okularami czy soczewkami kontaktowymi jest laserowa korekcja wzroku. Zabieg dobrze sprawdza się do korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu oraz ich kombinacji. Zanim jednak możliwe będzie jego wykonanie, musisz przejść etap, jakim jest kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku.

Laserowa korekcja wzroku – przebieg zabiegu

Laserowa korekcja wzroku to bardzo szybki, a zarazem nieinwazyjny zabieg wykonywany przez nowoczesne lasery, które kontrolowane są przez doświadczonych specjalistów. Sam zabieg trwa około 20 minut i sprowadza się do korekcji kształtu rogówki, dzięki czemu światło wpadające do oka może się skupiać bezpośrednio na siatkówce, co ma zapewnić prawidłowe widzenie.

Nadwzroczność – w tym przypadku rogówka jest uwypuklana.

Krótkowzroczność – rogówka ulega spłaszczeniu.

Astygmatyzm – rogówka jest wyrównywana.

Korekcja wzroku a wiek i inne przeciwwskazania

Laserowa korekcja to zabieg, który skierowany jest do osób od 21. roku życia z ustabilizowaną wadą wzroku. W kwestii wieku mogą się jednak zdarzać wyjątki – możliwe jest wykonanie go u młodszych, pełnoletnich osób – przy czym w takiej sytuacji konieczne jest przedstawienie dokumentacji dotyczącej stabilności wady wzroku w ciągu minimum ostatniego roku.

Trzeba pamiętać, że nie tylko wiek czy nieustabilizowana wada mogą być ograniczeniami w przeprowadzeniu korekcji. Inne przeciwwskazania to m.in. ciąża, karmienie piersią, stan zapalny oczu, zespół suchego oka, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej czy jednooczność.

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku – jak przebiega?

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku to jeden z kluczowych etapów na drodze po idealny wzrok. W klinikach Optegra (szczegóły znajdziesz na: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku) stanowi ona niezwykle rozbudowany zestaw różnego rodzaju badań okulistycznych, których wykonanie jest niezbędne do powodzenia całego zabiegu. Badania oraz rozmowa ze specjalistą pozwolą podjąć decyzję o tym, czy możliwe jest wykonanie laserowej korekcji wzroku oraz jaka metoda korekcji będzie w danym przypadku najlepsza.

Badania wykonywane podczas wizyty kwalifikacyjnej

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku trwa do 2,5 godziny. Czas ten jest niezbędny do przeprowadzenia m.in.:

komputerowego badania wzroku,

aberrometrii,

oceny ostrości wzroku: we własnych okularach, bez nich, a także w najlepszej dobranej korekcji podczas badania optometrycznego,

badania dna oka (plamki żółtej, naczyń i obwodu siatkówki),

badania ciśnienia wewnątrzgałkowego,

topografii i tomografii rogówki,

badania biometrycznego oceniającego długość gałki ocznej,

OCT rogówki.

W przypadku osób, które ukończyły 40. rok życia, wykonuje się dodatkowo:

test cross-blur,

pomiar liczby komórek śródbłonka rogówki.

Po wykonaniu badań, będziesz mieć zapuszczone krople rozszerzające źrenice (wiąże się to z pogorszeniem wzroku na około 4-5 godzin) i spotkasz się z lekarzem, który przeprowadzi z Tobą wywiad, a następnie dokładniej przyjrzy się Twoim oczom używając mikroskopu.

Jedynie dokładna analiza, wykonanie wszystkich powyższych badań oraz wywiad z lekarzem, pozwolą mu podjąć właściwą decyzję dot. rekomendowanych dla Ciebie zabiegów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy