Co dokładnie chcesz zmienić remontem? Określ cel
Na początku dokładnie zastanów się nad tym, co dokładnie planujesz poddać remontowi. Powinna to być przemyślana decyzja, a cel remontu powinien znajdować się w Twoim zasięgu finansowym oraz czasowym.Najbardziej czasochłonny typ remontu wiążący się również z największym obciążeniem budżetowym jest renowacja generalna całego mieszkania. Często wiąże się on z wyburzaniem ścian w celu zmiany układu pomieszczeń. Jednak możesz pokusić się również o remont częściowy, który obejmie jedno z pomieszczeń, chociażby łazienkę.
Natomiast jeśli Twoje mieszkanie jest niepraktyczne, warto pomyśleć o remoncie adaptacyjnym. Dzięki niemu zmienisz funkcje pokojów oraz dostosujesz ich przestrzeń pod swoje potrzeby.
Czasami przy takim remoncie główną część zajmują meble, takie jak np. systemy szuflad GTV, które są wyjątkowo funkcjonalne. Sprawdzają się dobrze w kuchniach oraz łazienkach, a zamówić je możesz przez internet, przykładowo w tym miejscu: https://ekorex.pl/367-systemy-szuflad-gtv.
Inne rodzaje remontów i zezwolenia
Oczywiście remont generalny, częściowy oraz adaptacyjny, to nie jedyne sposoby na odnowienie mieszkania. W starych budynkach, takich jak zabytkowe kamienice może przydać się remont konserwatorski. Jest to jeden z najbardziej wymagających typów remontu pod względem prawnym. Wymaga od Ciebie wielu pozwoleń, a prace muszą być wykonywane w określony sposób.Za to remont kosmetyczny to najmniej inwazyjny rodzaj renowacji. Możesz wykonać go samodzielnie i nie wymaga najczęściej żadnych zezwoleń. Do remontu kosmetycznego zalicza się m.in. wymiana dotychczasowych szuflad np. na system szuflad typu Hettich. Różne modele tego typu mebli możesz obejrzeć na różnych stronach internetowych, takich jak ta: https://ekorex.pl/355-systemy-szuflad-hettich.
Ustal budżet
W zależności od rodzaju remontu będziesz potrzebować danego budżetu. Najwięcej pieniędzy pochłoną remonty konstrukcyjne, generalne oraz konserwatorskie, a najmniej oczywiście częściowe i kosmetyczne. W budżet wlicz koszty prac czy materiałów.Pamiętaj, żeby zawsze w budżecie uznać poduszkę finansowego bezpieczeństwa, czyli dodatkowe fundusze na wypadek niespodziewanych kosztów.
Zabezpiecz sprzęt i meble
Aby uniknąć zniszczeń, wynieś drobniejsze rzeczy. Większe gabaryty, takie jak sprzęt elektroniczny lub meble zabezpiecz. Najlepsza do tego będzie folia, która ochroni dobytek przed kurzem, farbą i innymi brudami. Wyjątkowo delikatne sprzęty zabezpiecz dodatkowo.
Zrób harmonogram prac
Zaplanuj termin danych prac oraz całego remontu. Dzięki uporządkowanemu harmonogramowi będziesz mógł połączyć robienie remontu z innymi obowiązkami.Dzięki tym poradom powinieneś wiedzieć, jak przygotować się do remontu, tak aby nie przyniósł Ci stresu.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.