Reklama

Reklama

Jakie bezgotówkowe formy płatności musi znać kasjer? Lista

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie bezgotówkowe formy płatności musi znać kasjer? Lista - Zdjęcie główne

Jakie bezgotówkowe formy płatności musi znać kasjer?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Płatności bezgotówkowe powoli wypierają tradycyjną gotówkę. Rozwój technologii sprzyja e-płatnościom, a banki wciąż oferują innowacyjne jej formy. Praca kasjera wymaga od kandydatów znajomości dostępnych metod. Zobacz listę dostępnych w Polsce płatności bezgotówkowych.

Reklama

Kartą czy gotówką? Metody płatności bezgotówkowej

Płatność kartą czy gotówką? - To pytanie rozbrzmiewa prawie zawsze podczas finalizacji zakupów. Praca kasjera w Łodzi czy innym w mieście w Polsce wymaga od kandydatów znajomości bezgotówkowych form płatności i realizacji wybranej przez klienta metody. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej gotówki i zamiast pieniędzmi płaci kartą, telefonem, a nawet zegarkiem! Jak to możliwe? Otóż banki co chwilę prześcigają się w kolejnych wariantach płatności kartą, aby ułatwić swoim użytkownikom dokonywanie wszelkich transakcji. Za rozwojem technologii muszą nadążać sklepy. Zapewnienie klientom szerokiego wyboru podczas płacenia za zakupy zwiększa poczucie komfortu i satysfakcję z wykonanej transakcji, a profesjonalna obsługa podczas płatności leży po stronie kasjera. Jakie są rodzaje płatności bezgotówkowych? Lista dostępnych metod jest naprawdę długa.

Jakie formy płatności bezgotówkowej powinien znać kasjer?

Praca na stanowisku kasjera wiąże się z obrotem gotówki i obsługą terminala płatniczego. Chęć zrealizowania zapłaty drogą elektroniczną przez klienta nie może być zaskakująca dla kasjera, a znajomość obowiązujących form płatności bezgotówkowej powinna charakteryzować każdego zatrudnionego na kasie pracownika. Większość dostępnych metod można zrealizować za pomocą terminala. Jak to zrobić? Wystarczy znać ustawienia konkretnego modelu i wprowadzić zmiany tak, by klient mógł zapłacić za zakupy wybraną przez siebie formą e-płatności. Lista dostępnych metod płatności bezgotówkowych w Polsce wciąż się wydłuża, bowiem coraz więcej osób przekonuje się do realizowania transakcji zakupowych drogą elektroniczną.

Lista dostępnych metod płatności bezgotówkowej

Praca kasjera wymaga znajomości dostępnych form płatności bezgotówkowych. Oto lista wariantów chętnie wybieranych przez klientów:

  • karta kredytowa,
  • karta debetowa,
  • kartą Pre-Paid,
  • płatność BLIK,
  • e-portfel,
  • płatność przez SMS.
Większość płatności bezgotówkowych można zrealizować zbliżeniowo, czyli po prostu przykładając kartę do terminala. Podobnie jest z wykorzystaniem telefonu lub zegarka - tutaj również sprawdzi się płatność zbliżeniowa. Inną opcją uregulowania rachunku za zakupy jest włożenie karty do przeznaczonego miejsca lub przeciągnięcie jej przez tzw. pasek w terminalu płatniczym. Z kolei płacąc BLIKiem, należy wpisać unikalny kod, dostępny w aplikacji mobilnej wybranego banku. W tym celu kasjer powinien mieć możliwość ustawienia odpowiedniej opcji w terminalu. Należy pamiętać, aby kod został wpisany osobiście przez klienta, nie należy go bowiem podawać nikomu innemu.

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Pandemia koronawirusa wpłynęła na rozpowszechnienie się płatności bezgotówkowych w Polsce. Obecnie mimo stabilnej sytuacji epidemiologicznej klienci wciąż cenią sobie elektroniczne formy płatności i rezygnują z trzymania gotówki w portfelu. Płatność kartą lub za pomocą urządzeń mobilnych jest dużo wygodniejsza, bowiem kasjerzy nie muszą rozmieniać pieniędzy i pilnować wydawania odpowiedniej reszty. Zwłaszcza młodzi ludzie cenią sobie e-portfele i korzystają z wszelkich nowinek technicznych, których celem jest usprawnienie dokonywania transakcji zakupowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy