Kartą czy gotówką? Metody płatności bezgotówkowej
Płatność kartą czy gotówką? - To pytanie rozbrzmiewa prawie zawsze podczas finalizacji zakupów. Praca kasjera w Łodzi czy innym w mieście w Polsce wymaga od kandydatów znajomości bezgotówkowych form płatności i realizacji wybranej przez klienta metody. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej gotówki i zamiast pieniędzmi płaci kartą, telefonem, a nawet zegarkiem! Jak to możliwe? Otóż banki co chwilę prześcigają się w kolejnych wariantach płatności kartą, aby ułatwić swoim użytkownikom dokonywanie wszelkich transakcji. Za rozwojem technologii muszą nadążać sklepy. Zapewnienie klientom szerokiego wyboru podczas płacenia za zakupy zwiększa poczucie komfortu i satysfakcję z wykonanej transakcji, a profesjonalna obsługa podczas płatności leży po stronie kasjera. Jakie są rodzaje płatności bezgotówkowych? Lista dostępnych metod jest naprawdę długa.
Jakie formy płatności bezgotówkowej powinien znać kasjer?
Praca na stanowisku kasjera wiąże się z obrotem gotówki i obsługą terminala płatniczego. Chęć zrealizowania zapłaty drogą elektroniczną przez klienta nie może być zaskakująca dla kasjera, a znajomość obowiązujących form płatności bezgotówkowej powinna charakteryzować każdego zatrudnionego na kasie pracownika. Większość dostępnych metod można zrealizować za pomocą terminala. Jak to zrobić? Wystarczy znać ustawienia konkretnego modelu i wprowadzić zmiany tak, by klient mógł zapłacić za zakupy wybraną przez siebie formą e-płatności. Lista dostępnych metod płatności bezgotówkowych w Polsce wciąż się wydłuża, bowiem coraz więcej osób przekonuje się do realizowania transakcji zakupowych drogą elektroniczną.
Lista dostępnych metod płatności bezgotówkowej
Praca kasjera wymaga znajomości dostępnych form płatności bezgotówkowych. Oto lista wariantów chętnie wybieranych przez klientów:
- karta kredytowa,
- karta debetowa,
- kartą Pre-Paid,
- płatność BLIK,
- e-portfel,
- płatność przez SMS.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.