Reklama

Jakie pożyczki biorą Polacy? Zapoznaj się z raportem TAKTO Finanse

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jakie pożyczki biorą Polacy? Zapoznaj się z raportem TAKTO Finanse - Zdjęcie główne

Jakie pożyczki biorą Polacy? | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Marka TAKTO Finanse to firma udzielająca pożyczek ratalnych, która w ostatnich miesiącach uzupełniła swoją ofertę o preferencyjne stawki dla osób, które terminowo spłacały poprzednie zobowiązania. Opublikowane przez przedsiębiorstwo zestawienie zaprezentowało szereg interesujących informacji, które rzucają więcej światła na temat przeciętnego klienta przedsiębiorstwa pozabankowego. Jakie pożyczki biorą Polacy i co wpływa na ich preferencje finansowe?

Jakie pożyczki biorą Polacy? Co pokazują dane TAKTO Finanse?

Przedsiębiorstwo pożyczkowe TAKTO Finanse udziela pożyczek na kwotę od 1 000 do 10 000 złotych. Osoby, które zdecydowały się skorzystać z oferty marki TAKTO, mogą rozdzielić swoje zobowiązanie na okres od 6 do 40 rat. Opracowane przez specjalistów firmy zestawienie uwzględniało niemal 3000 umów pożyczkowych – zgromadzone w ten sposób dane pomogły odpowiedzieć na pytania o to, jakie pożyczki biorą Polacy.

Poznaj wartość i czas trwania przeciętnego zobowiązania pożyczkowego

Z opublikowanych na blogu firmy informacji wynika, że przeciętny klient firmy TAKTO decydował się na pożyczkę w kwocie 4 276 złotych. Co ciekawe, kwota ta wynosi o ponad 1000 złotych więcej niż przeciętny limit maksymalny wielu miesięcznych chwilówek opiewających na maksymalną kwotę 3 000 złotych.

Szeregu ciekawych informacji dostarczają również fragmenty analizy na temat czasu trwania przeciętnej umowy pożyczkowej. Dane firmy TAKTO pokazują, że zdecydowana większość klientów ci ubiegają się o pożyczki podzielone na niemal maksymalną liczbę rat. Według zgromadzonych przez markę TAKTO danych, przeciętne zobowiązanie jest podzielone na 38 rat – to tylko o dwa miesiące krócej niż wynosi maksymalny okres potencjalnej pożyczki.

„Zebrane dane jednoznacznie pokazują, że możliwość spłaty pożyczki w dłuższym okresie jest bardzo istotna dla pożyczkobiorców. Pożyczki długoterminowe to produkt, który zapewnia niezbędne wsparcie finansowe tym klientom, którzy nie pozwolić sobie na miesięczne bądź dwumiesięczne chwilówki” – uważa Adam Zawada, Head of Sales & Business Developement firmy TAKTO Finanse.

Jakie pożyczki biorą Polacy? Poznaj statystyczną pożyczkę

Analiza opracowana przez TAKTO Finanse uwzględnia szereg informacji na temat przeciętnego pożyczkobiorcy. Jakie pożyczki biorą Polacy? Wśród czynników, mających wpływ na charakter zaciąganej pożyczki, warto wyróżnić:

Wiek

niemal wszystkie grupy wiekowe wybierały pożyczki podzielone na 38 rat – wyjątkiem przedział 22-25 lat (36 msc) oraz 36-55 lat (39 msc),

wartość pożyczki rośnie wraz z wiekiem – najmłodsza grupa pożyczkobiorców (22-25 lat) wnioskowała średnio o 3 861 zł, najstarsza (66+ lat) o 5 197 zł.

Płeć

Panie wnioskowały średnio o 4 216 zł, podzielone na 39 miesięcy

Panowie ubiegali się o 4 338 zł, które spłacali w 38 ratach.

Źródło dochodu

ponad 75% klientów pracowało w oparciu o umowę o pracę – przeciętna pożyczka tej grupy opiewała na 4 236 zł, podzielone na 38 rat,

pożyczkobiorcy na emeryturze wnioskowali o najwyższe kwoty – średnio 4 780 zł,

osoby zarabiające na działalności rolniczej decydowały się na najkrótsze pożyczki (36 rat),

renciści oraz specjaliści na kontraktach managerskich wybierali najdłuższe umowy (40 rat).

Poznaj nową ofertę TAKTO Finanse

Szukasz firmy, która dopasowuje swoje produkty finansowe do oczekiwań konsumentów? Zapoznaj się z preferencyjną pożyczką od TAKTO Finanse – to oferta dla wiarygodnych pożyczkobiorców, uwzględniają m.in. niższą miesięczną ratę, możliwość wakacji pożyczkowych czy szybką procedurę przyznawania środków. 

 

Źródło: taktofinanse.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy