reklama

Kiedy możliwa jest zmiana ubezpieczyciela?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Kiedy możliwa jest zmiana ubezpieczyciela? - Zdjęcie główne

Kiedy możliwa jest zmiana ubezpieczyciela? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieJak na pewno wiesz, Twój pojazd musi być zawsze objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC, niezależnie od tego, czy stoi w garażu, czy codziennie nim wyjeżdżasz na ulice. Jednak to nie znaczy, że musisz trzymać się jednego i tego samego ubezpieczyciela. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, jeśli chcą zmienić firmę. Czy to w ogóle możliwe? Dowiedz się więcej.

Jakie są najczęstsze powody zmiany ubezpieczyciela?

Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach naprawdę opłaca się zmienić ubezpieczyciela. W końcu musi istnieć jakiś akceptowalny powód, by zdecydować się i móc dokonać zmiany. Najczęstsze powody, jakimi właściciele samochodów uzasadniają poszukiwanie innej firmy, to:

  • niezadowolenie z usługi świadczonej przez obecnego ubezpieczyciela;
  • potrzeba zwiększenia zakresu polisy (ubezpieczenie z bardziej kompleksową ochroną);
  • zaniżona wypłata rekompensaty za szkodę;
  • niesatysfakcjonująca i opóźniona obsługa powypadkowa;
  • zbyt droga składa ubezpieczenia OC.
Oczywiście powodów, dla których pojawia się chęć zmiany towarzystwa ubezpieczeniowego, może być więcej. Każdy przypadek jest indywidualny i klienci mają prawo wybrać inaczej.

Kiedy można zmienić ubezpieczyciela?

Po podjęciu decyzji o zmianie ubezpieczyciela samochodu musisz wiedzieć, że nie zawsze obędzie się to bez konsekwencji. W zasadzie bezproblemowa zmiana ubezpieczyciela OC, możliwa jest tylko w trzech sytuacjach.

  1. Gdy dobiega końca obowiązywanie zawartej rocznej umowy.
  2. Gdy masz podwójne OC w wyniku automatycznego przedłużenia starej polisy lub kupna pojazdu z ważnym ubezpieczeniem.
  3. Gdy kupiłeś używany samochód i nie chcesz kontynuować opłacania polisy OC w firmie zbywcy.
W każdym z tych przypadków możesz przedterminowo złożyć wniosek na piśmie o wypowiedzenie i anulowanie trwającej umowy. Musisz jednak pamiętać, że nie unikniesz opłacenia składki za okres, w którym Twój pojazd podlegał ochronie.

Jak zmienić ubezpieczyciela?

Jeśli wiesz, że możesz bez problemu zmienić ubezpieczyciela, musisz skontaktować się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, który poinstruuje Cię, jak złożyć dokument zawierający prośbę o anulowanie polisy. Będziesz także potrzebować całej dokumentacji, w tym tej, która potwierdza zawarte OC. Ważne jest także otrzymanie od starego ubezpieczyciela potwierdzenia, że polisa została anulowana. Pamiętaj też, że najbardziej zalecanym momentem na zmianę jednej firmy ubezpieczeniowej na drugą jest koniec obowiązywania ważnej umowy i odnowienie ochrony.

Jakie są korzyści ze zmiany ubezpieczyciela OC?

Niewątpliwie jednym z najczęstszych powodów zmiany ubezpieczyciela jest poszukiwanie tańszych ubezpieczeń. W serwisie https://porownywarkowo.pl/ możesz znaleźć ubezpieczenie w bardziej przystępnej cenie i nawet z bardziej kompleksową ochroną. Kolejną korzyścią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że nie stracisz aktualnych zniżek, bo zostaną one przeniesione do nowego ubezpieczenia. Przy zmianie firmy masz też dostęp do zróżnicowanych usług. 

Dlatego, jeśli uważasz, że Twoja polisa nie jest wystarczająca lub płacisz za nią za dużo, porównaj oferty innych firm i nie bój się zmian na lepsze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy