Reklama

Reklama

Kiedy przyda się i ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kiedy przyda się i ile kosztuje ubezpieczenie psa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Każdy chyba zgodzi się ze stwierdzeniem, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nikogo chyba też nie zdziwi, że właściciele czworonogów chcą zagwarantować im jak najlepszą ochronę. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, ofertujące możliwość zakupu polisy, chroniącej domowe zwierzęta. Ile kosztuje ubezpieczenie psa i w jakiej sytuacji będzie przydatne?

Reklama

Każdy chyba zgodzi się ze stwierdzeniem, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nikogo chyba też nie zdziwi, że właściciele czworonogów chcą zagwarantować im jak najlepszą ochronę. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, ofertujące możliwość zakupu polisy, chroniącej domowe zwierzęta. Ile kosztuje ubezpieczenie psa i w jakiej sytuacji będzie przydatne?

Kiedy przyda się ubezpieczenie psa?

Duże i małe, rasowe i kundelki – wszystkie psy, tak samo jak ludzie, mogą podupaść na zdrowiu, zachorować, ulec wypadkowi czy wyrządzić komuś jakąś szkodę. Psy to dość energiczne zwierzęta, skore do zabawy. Niestety, niektórzy właściciele zaniedbują ich tresurę lub nie potrafią ich odpowiednio kontrolować, co może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

Zapewne niektórym z nas zdarzyło się, że ich pies na kogoś skoczył i przewrócił, zadrapał lakier na samochodzie lub zniszczył cudzą własność. Znajdą się zapewne i takie osoby, których pies wbiegł pod jadące auto lub zaatakował go inny czworonóg. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie psa i czy jest warte kupienia.

W jaki sposób ubezpieczyć psa

Zanim zaczniemy szukać polisy dla naszego psa, musimy zastanowić się przed jakimi sytuacjami chcemy ochronić i jego i siebie. Czy boimy się o jego zdrowie i chcemy zagwarantować pupilowi dodatkową pomoc weterynaryjną? Czy też bardziej obawiamy się o to, że to nasz pies wyrządzi komuś krzywdę i będziemy musieli pokryć jej koszty z własnej kieszeni?

W zależności od tego, co trapi nas najbardziej, możemy wybrać jedno z czterech ubezpieczeń (lub kupić wszystkie naraz). A co mamy do wyboru? Przede wszystkim:

  • ubezpieczenie OC,
  • NNW,
  • assistance,
  • ubezpieczenie weterynaryjne (zdrowotne) dla psa.

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Ubezpieczenie psa to koszt od około 30 zł do nawet 1000 zł rocznie – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ochrony wybierzemy i jaka suma ubezpieczenia nas interesuje. Warto wiedzieć, że większość polis mieszkaniowych, mających w swoim zakresie OC i NNW, obejmuje także domowe zwierzęta. Cena takiej kompleksowej polisy dla średniej wielkości mieszkania to około 200 – 350 zł.

Oczywiście możemy też wykupić samodzielną polisę OC (koszt to 100-300 zł) i dopłacić kilka złotych za objęcie nią naszego psa. A jeśli chcemy jeszcze bardziej go chronić, możemy zakupić także polisę zdrowotną (weterynaryjną), której koszt wynosi od 60 zł (do nawet kilkuset). Za około 50 zł natomiast, ale miesięcznie, możemy dokupić jeszcze ubezpieczenie assistance.

Co obejmują poszczególne polisy?

Polisa OC obejmuje te sytuacje, w których to nasz pies wyrządzi komuś krzywdę (pogryzie, podrapie, przewróci) lub zniszczy czyjeś mienie. Koszty leczenia takiej osoby lub naprawy zniszczonych rzeczy, pokryje wtedy ubezpieczyciel. Jeśli polisa OC kupiona jest razem z polisą mieszkaniową, od ubezpieczyciela otrzymamy odszkodowanie także wtedy, gdy nasz pupil zniszczy wyposażenie domu.

Ubezpieczenie NNW w polisie mieszkaniowej, obejmujące zwierzęta domowe, sprawi natomiast, że jeśli nasz pies ucierpi w nieszczęśliwym wypadku w mieszkaniu (np. w skutek pożaru czy zranienia przez włamywacza), dostaniemy za to odszkodowanie. W zwykłym ubezpieczeniu NNW, które po dopłacie obejmuje i psa, odszkodowanie dostaniemy także wtedy, gdy ulegnie on wypadkowi poza domem (np. potrąci go auto).

Polisa weterynaryjna i assistance

Polisa weterynaryjna zagwarantuje psu dostęp do opieki medycznej, pokrywając koszty jego leczenia, zakupu leków czy nawet uśpienia. Assistance przyda się natomiast właścicielowi psa. Ubezpieczenie to sprawi, że jeśli to nam coś się stanie i trafimy na przykład do szpitala, ubezpieczyciel zapewni wtedy opiekę naszemu pupilowi. Warto więc zaopatrzyć się w komplet polis i zagwarantować psu pełną ochronę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy