Reklama

Kiedy warto skorzystać z biura rachunkowego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Kiedy warto skorzystać z biura rachunkowego? - Zdjęcie główne

Kiedy warto skorzystać z biura rachunkowego? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Prowadzenie księgowości należy do najważniejszych obowiązków każdej firmy. Przedsiębiorcy mogą wybrać różne modele zarządzania rachunkowością – jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług biura rachunkowego. Kiedy warto zdecydować się na tę formę współpracy i jakie są jej zalety?

Co obejmują usługi świadczone przez biura rachunkowe?

Przepisy prawne jasno określają zakres usług oferowanych przez biura rachunkowe. Jednym z głównych zajęć biura rachunkowego jest rozliczanie rachunków i corocznych zeznań w różnych formach opodatkowania – od standardowych rozwiązań po kartę podatkową czy ryczałt ewidencjonowany. Usługi obejmują również m.in.:

  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
  • ewidencjonowanie operacji i zamieszczanie ich w księdze handlowej,
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych oraz rachunków zysków i strat,
  • gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych przedsiębiorstwa,
  • przeprowadzanie inwentaryzacji aktywów i pasywów,
  • określanie wyniku finansowego firmy.

Kiedy warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Zakres prowadzonej dokumentacji podatkowej może znacznie się różnić w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. W przypadku małych biznesów można postawić na samodzielne wykonywanie rozliczeń, jednak jest to dość skomplikowany i pracochłonny proces. Do tego dochodzi konieczność znajomości stale zmieniającego się prawa podatkowego. Z tego powodu przedsiębiorcy często decydują się na zatrudnienie księgowych – można to zrobić w formie własnego zespołu lub współpracy z biurem rachunkowym. W wielu przypadkach to właśnie ta druga opcja będzie korzystniejsza.

Kiedy w szczególności warto skorzystać z usług biura rachunkowego? Najbardziej zyskają na tym przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek, ponieważ mogą dodatkowo liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najlepszej formy opodatkowania. Rozwiązanie to jest również odpowiednie dla firm, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów wiążących się z zatrudnieniem kolejnych pracowników.

Jakie są zalety korzystania z usług profesjonalnego biura rachunkowego?

Przekazując prowadzenie księgowości w ręce profesjonalnego biura rachunkowego, właściciele firm otrzymują pewność, że ich dokumentacja podatkowa jest wykonana w sposób zgodny z aktualnymi przepisami prawnymi. Co istotne, w przypadku pojawienia się ewentualnych pomyłek w rozliczeniu odpowiedzialność leży głównie po stronie zewnętrznej firmy. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą w pełni skupić się na prowadzeniu działalności oraz realizacji celów firmy. Kompleksowość usług, terminowość oraz rozległa znajomość prawa podatkowego to jedne z głównych korzyści, jakie oferuje biuro rachunkowe. Łódź to miasto, w którym można znaleźć wiele profesjonalnych firm świadczących takie usługi. Należy do nich m.in. BDB Consulting – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ponad 25 lat doświadczenia.

Rzetelne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to jeden z kluczowych obowiązków każdego przedsiębiorcy, ale też osób fizycznych. Ważne jest, aby podatek został odprowadzony zgodnie z obowiązującym prawem oraz we wskazanych terminach. Korzystając z usług profesjonalnego biura rachunkowego, przedsiębiorcy nie muszą martwić się o te kwestie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy