Kredyt gotówkowy w czasie pandemii
Zanim złożymy wniosek kredytowy, warto wiedzieć kilka rzeczy o bankowości w pandemii. Pomimo że banki obniżyły stopy procentowe, były bardzo niechętnie nastawione do udzielania kredytów gotówkowych. W związku z panującą kwarantanną i zamrożeniem gospodarki, wielu ludzi straciło pracę, czy nie miało jej chwilowo. Banki nie przyjmowały wniosków, chyba że zdolność kredytowa kredytobiorców była wysoce zadowalająca. Osoby, których jedynym dochodem były pieniądze z działalności gospodarczej, miały duży problem z uzyskaniem zobowiązania. Podobnie jak osoby zatrudnione na inną umowę niż umowa o pracę. Bank te dwie kategorie kredytobiorców uważał za osoby o wysokim ryzyku kredytowym, które mogą mieć problem ze spłatą kredytu gotówkowego.
Kredyt gotówkowy na 120 miesięcy a zdolność kredytowa
Jedną z najważniejszych kwestii dla banku, jest ustalenia naszej zdolności kredytowej. Należy pamiętać, że im wyższa zdolność, tym bank ponosi mniejsze ryzyko kredytowe i chętniej przyznaje zobowiązanie. Czynniki wchodzące w skład zdolności kredytowej, mogą różnić się w zależności od banku, w którym staramy się o kredyt, jednak co do zasady, są takie same. Zdolność kredytowa to przede wszystkim nasze comiesięczne wpływy na konto osobiste, wiek, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód, historia kredytowa, umowa normująca stosunek pracy, czy ilość osób mieszkających razem i tworzących wspólne gospodarstwo domowe. Wszystkie te czynniki wpływają na naszą atrakcyjność i na tej podstawie bank dokonuje analizy, czy ryzyko udzielenia nam zobowiązania, się opłaci.
Kredyt gotówkowy a historia kredytowa
Bardzo istotnym wskaźnikiem jest historia kredytowa, gdyż to ona może zaprzepaścić nasze staranie się o zobowiązanie. Bank sprawdza naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli figurujemy tam, jako niepewny płatnik, możemy mieć problem z otrzymaniem akredytacji. Automatycznie nasza pozycja w oczach banku spada i tym samym wzrasta ryzyko kredytowe. Jesteśmy dla banku niewiarygodnymi kredytobiorcami, którzy nie spłacają swoich zobowiązań, dlatego bank nie ma pewności, że tym razem wywiążemy się z umowy. Osoby, które są pod kreską i na szybko potrzebują pieniędzy, mogą sprawdzić ofertę instytucji pozabankowych. Instytucje te nie podlegają przepisom prawa bankowego, jak tradycyjne banki ich procedury są skrócone i nie wymagają tak wnikliwej weryfikacji. Dlatego osoby, które figurują jako niepewny płatnik, nadal mają szanse na pozytywną akredytację wniosku na kredyt gotówkowy.
Kredyt na 120 miesięcy – gdzie szukać najlepszych ofert?
Osoby, które szukają ofert kredytowych, mogą udać się po pomoc do doradców kredytowych. Specjaliści przeanalizują ich sytuację i dobiorą odpowiednią ofertę. Innym sposobem jest skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych, który nie tylko gromadzi najlepsze oferty w jednym miejscu, ale daje możliwość dowodnego ich porównywania. Jest to niezmiernie ważne i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Innym bardzo przydatnym narzędziem jest kalkulator kredytów gotówkowych, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyliczyć ratę i czas spłaty kredytu. Wystarczy, że podstawimy w odpowiednie rubryki odpowiednie dane i otrzymamy prognozę, którą możemy manipulować, określając nie tylko naszą zdolność kredytową, ale także możliwości. To bardzo ważne, aby wzięcie kredytu gotówkowego nie wpłynęło na nasze prawidłowe funkcjonowanie i nie ograniczało go.
Kredyt gotówkowy na 120 miesięcy – jakie sumy można pożyczyć?
Wszystko zależy od ofert bankowych i naszej zdolności kredytowej. W zależności od instytucji można liczyć od kilku do kilkunastu tysięcy. Jeśli interesuje nas kredyt gotówkowy 15000 na 120 miesięcy i mamy odpowiednią zdolność, nie powinno być problemu z jego otrzymaniem. Tak w instytucji bankowej i pozabankowej. Dobra informacja jest taka, że każdy kredytobiorca może poprawić swoją zdolność kredytową i stać się atrakcyjniejszy dla banku, tym samym zmniejszając ryzyko kredytowe, jakie wiąże się z przyznaniem gotówki. Istnieje kilka drobnych korekt, które nam w tym pomogą. Możemy to zrobić samodzielnie, korzystając z szeroko dostępnych opracowań w internecie albo zgłosić się do specjalisty i zasięgnąć jego opinii. Jeśli jesteśmy osobami zatrudnionymi na umowę o pracę i posiadamy przeciętne, polskie wynagrodzenie nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem kredytu na kilkadziesiąt tysięcy złotych, rozłożonych na 120 miesięcy. Jednak wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i podejścia banku do ryzyka kredytowego, jakie wynika z przyznania nam akredytacji. Dlatego, zanim złożymy wniosek, warto się do tego przygotować.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.