Reklama

Reklama

Na czym polega rozliczanie podatku z Holandii?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Na czym polega rozliczanie podatku z Holandii?  - Zdjęcie główne

Jak rozliczyć podatek z Holandii ? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Rozliczenie podatku do przychodów zarobionych w Holandii nie stanowi szczególnie dużego problemu, natomiast nie jest to także zadanie absolutnie łatwe i szybkie do wykonania dla wszystkich wracających z pracy w krainie tulipanów. Warto więc zorientować się, na czym polega tego typu rozliczenie podatkowe i jak się do niego przygotować.

Reklama

Rozliczanie podatku z Holandii — gdzie pojawia się problem?

Rozliczenie podatku nie jest zadaniem, do którego spieszy się komukolwiek, natomiast warto się go podjąć, ponieważ w ramach zeznania podatkowego można liczyć na zwrot nadpłaconych środków. Aby otrzymać zwrot podatku, trzeba koniecznie jednak przede wszystkim dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. I tutaj pojawia się źródło problemu.

Po pierwsze, nie każda osoba pracująca w Holandii biegle włada obowiązującym tam językiem, co znacząco utrudnia kontakt z urzędnikami, a co za tym idzie uzyskanie profesjonalnej pomocy i informacji, na czym ma polegać rozliczenie podatku w Holandii. Blokada językowa jest w tym przypadku naprawdę dużym problemem i zniechęca wiele osób do skorzystania z pomocy tamtejszego urzędu skarbowego. Niestety natomiast zeznanie podatkowe odpowiednio przygotowane jest niezbędne, aby otrzymać zwrot podatku.

Drugim problemem jest oczywiście nieznajomość szczegółowych zapisów prawa podatkowego obowiązującego w Holandii. Rozliczenie podatku z Holandii czy Niemiec zawsze wiąże się z tym problemem. W obu przypadkach można liczyć na zwrot podatku, trzeba jednak wiedzieć, jak odpowiednio przygotować dokumenty.

Skąd się bierze zwrot podatku?

Zwrot podatku jest możliwy ze względu na różnicę w poziomie zarobków w Polsce i Holandii czy Niemczech. Podatek dochodowy obliczany tutaj i tam wyglądać będzie w związku z tym zupełnie inaczej. Inne kwoty przychodu przekładają się na wyższą stawkę przysługującego ci zwrotu. Tym bardziej warto zadbać o dopełnienie formalności niezbędnych do zwrotu podatku. Dodatkowo warto zorientować się, czy nie przysługuje ci któraś z ulg podatkowych. Przede wszystkim jednak, aby otrzymać zwrot podatku, trzeba dopełnić odpowiednich formalności z holenderskim urzędem skarbowym. Kluczowe są oczywiście dochody osiągnięte przez ciebie. Orientacyjnie możesz skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku.

Sytuacja każdego podatnika jest jednak zawsze inna. Warto pamiętać o tym, że to, co sprawdziło się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie zadziała w przypadku drugiej. Z tego też powodu pomoc ekspertów zajmujących się rozliczeniem podatku w UE, jest w tego typu zadaniach absolutnie nieoceniona. Warto więc z niej skorzystać.

Jak dokonać rozliczenia podatku z Holandii?

Rozliczanie podatku z Holandii wymaga oczywiście spełnienie wszystkich wymagań holenderskiego urzędu skarbowego. Obowiązek rozliczenia jest dość podobny do tego obowiązującego w Polsce, natomiast warto zdawać sobie sprawę z istotnych różnic. Jeśli niekoniecznie chcesz poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy, który w twoim imieniu dopełni wszystkich niezbędnych formalności. Z pomocą specjalisty szybko i bez problemu uzyskasz przysługujący ci zwrot podatku. Koszty tego typu pomocy nie są specjalnie duże, szczególnie jeśli od niej zależy twój spokój i dopełnienie wszystkich formalności. Wieloletnie doświadczenie rozliczaniu podatku z Holandii i Niemiec i nie tylko skutkuje bezbłędną znajomością przepisów podatkowych w krajach UE, będących częstymi celami podróży emigracji zarobkowej Polaków.

Warto skorzystać tutaj z pomocy ekspertów, którzy nie tylko wytłumaczą, jak wygląda rozliczenie podatku w Holandii, lecz także jak prawidłowo się do takiego rozliczenia przygotować, jakie dokumenty zgromadzić. Jeśli chcesz, eksperci tego typu mogą w twoim imieniu przygotować i złożyć zeznanie podatkowe, co z pewnością znacznie przyspieszy proces rozliczeń, a tym samym skróci czas oczekiwania na zwrot podatku.

Nie zostawiaj formalności na ostatnią chwilę

Zgodnie z prawem UW należy rozliczyć podatek zgodnie ze wszystkimi formalnościami. Polski urząd skarbowy rządzi się swoimi prawami, holenderski swoimi. Rozliczanie podatku wymaga spełnienia wymagań obydwu krajów. Zwrotem podatku można się jednak nie martwić dzięki pomocy specjalistów. Warto sprawdzić, ile kosztuje rozliczenie podatku i skorzystać z usług ekspertów od podatków. Nie warto z tym zadaniem zwlekać do ostatniej chwili. Przede wszystkim w pośpiechu istnieje jeszcze większe ryzyko, że popełnimy błąd lub nie dopełnimy wszystkich formalności. Jeśli deklarację podatkową wypełnisz błędnie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zamiast pozytywnej decyzji podatkowej możemy oczekiwać informacji o konieczności dokonania korekt lub złożenia wyjaśnień. Efekt? Niepotrzebny stres, nerwy, konieczność możliwie szybkiego reagowania na pisma, które przesyła holenderski urząd skarbowy. Przede wszystkim zaś odsunięcie w czasie pozytywnego rozpatrzenia i zatwierdzenia deklaracji podatkowej, a co za tym idzie zdecydowanie dłuższy czas oczekiwania na zwrot podatku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy