reklama

Na marzenia nie jest za późno

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Na marzenia nie jest za późno - Zdjęcie główne

Na zdjęciu: p. Elżbieta Bednarska - kierowca MPK-Łódź - ze swoim instruktorem z Ośrodka Szkolenia Kierowców MPK-Łódź - p. Marcinem Kłoskiem | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieCoraz więcej kobiet decyduje się na pracę w MPK-Łódź jako prowadzące. Czy warto? – Warto! – odpowiada zdecydowanie Elżbieta Bednarska, która postanowiła zmienić swoje życie i zostać kierowcą autobusu.

Za sterami tramwajów i autobusów MPK-Łódź zasiada obecnie blisko 200 kobiet. Większość z nich – bo aż 127 - wybrała pojazdy szynowe. Coraz częściej kobiety decydują się jednak także na kierowanie autobusami. – Podczas każdego dotychczasowego kursu w każdej grupie była przynajmniej jedna kobieta i muszę przyznać, że wszystkie świetnie sobie radziły – opowiada Marcin Małek, kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców MPK-Łódź.

Jeszcze do niedawna zawód kierowcy autobusu był uznawany za typowo męski. Od pewnego czasu się to zmienia. Kobiety świetnie się w nim odnalazły. - Kobiety za kierownicą często są spokojniejsze i bardziej opanowane – dodaje Małek.

Robić to co się lubi

W MPK-Łódź od kilku miesięcy działa Ośrodek Szkolenia Kierowców, który oferuje darmowe kursy dla osób, które chcą pracować jako kierowca miejskiego autobusu.

Pierwszą kobietą, która go ukończyła była Elżbieta Bednarska. Obecnie pracuje w zajezdni Limanowskiego.

Pani Elżbieta z wykształcenia pończosznik, pracowała wcześniej jako szwaczka, operator maszyn, a ostatnie lata na produkcji w fabryce komponentów do suszarek i zmywarek. W pracy panował duży hałas i trzeba było się nadźwigać. Za namową córki postanowiła się przebranżowić i wykonywać wymarzony zawód.

- Zrobiłam błąd przed wyborem szkoły zawodowej. Nie poszłam do samochodówki na mechanika, chociaż zawsze męskie, konkretne zawody bardziej mnie interesowały – przyznaje. -  Jednak życie nie zawsze układa się tak, jak się chce. Potem było dziecko, samotne wychowanie córki.  Nie było czasu i pieniędzy na przebranżowienie. A teraz zmotywowało mnie właśnie moje dziecko mówiąc:  „Mamo, najwyższa pora żebyś robiła to, co lubisz. Chcesz prowadzić autobusy, idź na kurs, przecież jest bezpłatny".

Czy było warto? – Warto! Nareszcie robię to co lubię - odpowiada Pani Elżbieta, która od kilku miesięcy pracuje już jako kierowca MPK-Łódź.

Jak się przekwalifikować?

Masz ukończone 24 lata, posiadasz co najmniej prawo jazdy kategorii B,  lubisz kontakt z ludźmi? Zgłoś się do pracy na kierowcę w MPK-Łódź.

Spółka oferuje: darmowy kurs kategorii D, stabilną pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, umowę o pracę i bogaty pakiet socjalny.

Od kandydatów oczekuje m.in.: odpowiedzialności, pozytywnego nastawienia do pasażera, umiejętności koncentracji, skupienia i skutecznego działania w sytuacjach stresowych.

Osoby prawem jazdy kategorii D i uprawnieniami do przewozu osób są oczywiście mile widziani. Jeśli jednak nie posiadacie takich kwalifikacji,  możecie je zdobyć biorąc udział w darmowym kursie w Ośrodku Szkolenia Kierowców MPK-Łódź.

Kursanci OSK MPK-Łódź uczą się jeździć na autobusach miejskich i na nich zdają też egzamin państwowy, dzięki czemu towarzyszy temu mniejszy stres. Poza tym instruktorami są aktywni kierowcy MPK, więc od początku przygotowują kursantów do przyszłej pracy. Kurs jest bezpłatny. 

Rekrutacja: mpk.lodz.pl/praca, tel. 42 6721257, 42 6721353, e-mail szkolenia@mpk.lodz.pl.

 

MPK-Łódź składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy