Reklama

Najpopularniejsze skróty na Instagramie - L4L, S4S, TBT, BFF i więcej!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Najpopularniejsze skróty na Instagramie - L4L, S4S, TBT, BFF i więcej! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Instagram już dawno stał się globalną platformą, na której obecni są znani sportowcy, aktorzy, muzycy i pozostali artyści czy celebryci. Nie brak tam też zwykłych użytkowników, śledzących najpopularniejsze profile. Ogromna liczba osób publikujących tam posty każdego dnia sprawiła, że wytworzył się charakterystyczny język pełen skrótów, stosowany w postach czy wiadomościach. Czy dobrze znacie wszystkie najpopularniejsze skróty na Instagramie?

Najpopularniejsze skróty na Instagramie

Ze względu na wielkość serwisu Instagram i jego globalny zasięg, wytworzył się w nim swego rodzaju internetowy slang, wykorzystywany nie tylko w postach, ale i w bezpośredniej komunikacji pomiędzy użytkownikami. Slang, na który składają się m.in. skróty, które warto znać, jeżeli pragniemy być na czasie, serfując po Instagramowym świecie zdjęć.

Skróty mają polepszać i przyspieszać komunikację, jednocześnie niwelując zbędne słownictwo. W końcu łatwiej napisać 3 literki zrozumiałe dla osób z serwisu niż 3 pełne słowa oznaczające to samo.

Skróty są najczęściej stosowane w formie hasztagów, czyli poprzedzone znaczkiem „#”. Mogą one dotyczyć wzajemnych działań jak polubienia czy udostępnienia, czasu wykonania zdjęć, zawartości zdjęć (strój, najlepszy przyjaciel, codzienne zajęcia itp.).

 

Popularne skróty na Instagramie

 

  • L4L - like for like - czyli popularna wymiana polubień pomiędzy użytkownikami.
 

  • S4S lub #SFS - share for share - udostępnienie za udostępnienie, dotyczy postów.
 

  • F4F - folow for follow - obserwowanie w zamian za obserwowanie, wzajemna obserwacja kont w celu zwiększenia ich popularności. To sposób na darmowe followersy na Instagramie.
 

  • TBT - Throwback Thursday - czwartek ustalono jako dzień wspominkowy, kiedy to użytkownicy wrzucają swoje zdjęcia z dzieciństwa czy ostatnich lat i podpisują tym hashtagiem.
 

  • OOTD - outfit of the day - określenie posta, w którym użytkownicy prezentują stylówkę z danego dnia, czyli w co jest ubrany/a.

 

Inne najpopularniejsze skróty stosowane na Instagramie

 

  • LATEGRAM – tak oznacza się zdjęcia, które zrobiono znacznie wcześniej, czyli nie umieszczono na Instagramie natychmiast po ich wykonaniu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE