Reklama

Reklama

Olejki eteryczne naturalne dary ziemi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Olejki eteryczne naturalne dary ziemi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Olejki eteryczne to płynne substancje roślinne, otrzymane przez destylację parą wodną lub poprzez tłoczenie na zimno liści, łodyg czy kwiatów rozmaitych roślin. Na świecie tylko około sto roślin wytwarza olejki eteryczne. W wyniku destylacji otrzymuje się olejek, która posiada często silny aromat, dużą lotność oraz nie jest rozpuszczalny w wodzie. Olejki eteryczne to zyskują coraz większą rzeszę fanów i zwolenników, nie tylko tych zainteresowanych medycyną alternatywną.

Reklama

Olejki eteryczne są wykorzystywane przede wszystkim w aromaterapii z powodu silnego aromatu i wpływu tego aromatu na emocje czy inne przeróżne problemy zdrowotne. Nawet kilka kropel olejku wystarczy, aby wypełnić określoną przestrzeń zapachem roślinnym. Wiele olejków eterycznych jest również używane w kosmetyce ze względu na właściwości przeciwgrzybicze czy antybakteryjne. Olejki eteryczne posiadają właściwości, które umożliwiają leczenie infekcji i przeziębień oraz często są wykorzystywane do zabiegów gabinetach kosmetycznych.

Jak wybrać odpowiedni olejek eteryczny?
Jeśli szukamy najlepszego produktu sprawdzajmy skład danego olejku na opakowaniu, najczęściej szklanej buteleczce. Czysty i naturalny olejek eteryczny nie może zawierać żadnych syntetycznych domieszek. Buteleczki w których znajdują się olejki powinny mieć ciemną barwę, ponieważ chroni ona przed promieniowaniem światła słonecznego i pozwala zachować właściwości terapeutyczne olejku na dłużej. W przypadku nadmiernego kontaktu światła z olejkiem może dojść do jego utlenienia i utraty korzyści terapeutycznych czy zapachowych. Jednym z przykładów całkowicie naturalnych olejków eterycznych są olejki eteryczne doTERRA, amerykańskiej firmy olejkowej która składniki olejków pozyskuje z plantacji i upraw rozmieszczonych na różnych kontynentach. Olejki doTERRA to certyfikowane produkty, bez konserwantów i syntetycznych dodatków.

Wytworzenie czystego olejku eterycznego to nie lada wyzwanie. Potrzebna jest do tego duża ilość surowca, z którego pozyskany zostanie olejek. Przykładowo - aby uzyskać 15ml destylatu olejku geraniowego, potrzeba około 5 kilogramów świeżo ściętych kwiatów pelargonii. Warto zaznaczyć, iż wysokiej jakości olejki eteryczne są bardzo wydajne. Niekiedy wystarczy kilka kropelek olejku, aby uzyskać pożądane rezultaty aromaterapeutyczne. Trzeba również odróżnić tanie olejki zapachowe od prawdziwych olejków eterycznych. Olejki zapachowe to zazwyczaj substancje, które powstały przy udziale sztucznych substancji chemicznych, nie powinny być używane do pielęgnacji ciała czy inhalacji, gdyż mogą zaszkodzić zdrowiu.

Kiedy warto używać olejki eteryczne?
Olejki eteryczne można stosować na wiele rozmaitych sposobów, dzięki czemu są one uznawane są wielozadaniowe i mogą wpływać na wiele obszarów i funkcji w organizmie człowieka. Olejki eteryczne zawierające roślinne substancje odżywcze mogą działać rozluźniająco, antybakteryjnie czy też antyseptycznie. Szczególną uwagę warto zwrócić na olejek eteryczny lawendowy, który wspomaga poczucie spokoju oraz wpływa na poprawę jakości snu. Jest to świetna propozycja dla osób zapracowanych które mają problemy z zasypianiem.

Podsumowanie
W olejkach eterycznych tkwi ogromna siła. Olejki zawierają potężne źródło dobroczynnych, naturalnych związków, które nie tylko pielęgnują, ale także odżywiają organizm. Oddziałują również na wiele funkcji naszego organizmu – zarówno na ciało jak i psychikę. Bardzo ważne jest jednak to, aby znaleźć produkt, który będzie wysokiej jakości. Niestety, wciąż w sprzedaży można znaleźć wiele olejków zawierających sztuczne dodatki, dlatego należy zwrócić uwagę na skład produktów.

Treść powstała przy współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi - https://olejki-bioterra.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE