W jakich przedsiębiorstwach program do wagi samochodowej to must have?
Wbrew temu, co mogłoby się wydawać wielu właścicielom firm, lista zastosowań takiego software’u jest ogromna. To nie tylko opcja, z której mogą skorzystać np. posiadacze magazynów czy dużych hal przeładunkowych. Liczba podmiotów, które skorzystają na wdrożeniu jest o wiele większa!
Można tu posłużyć się prostym przykładem. W Polsce mamy niespełna 130 tysięcy firm, które trudnią się transportem. Nie zawsze są to wielkie przedsiębiorstwa, których logotyp jest doskonale rozpoznawalny w całym kraju. Mamy też dziesiątki niewielkich działalności, które współpracują np. z fabrykami stali czy hurtowniami płytek.
Czy jest to prężnie rozwijający się segment rynku? Zdecydowanie! Branża transportowa w Polsce rokrocznie przewozi towary o wartości zbliżonej 350 miliardów tonokilometrów. Nie powinno więc dziwić, że rośnie zainteresowanie oprogramowaniem wagowym od GS Software.
Nowoczesny program wagowy – co powinien oferować?
Działa tu bardzo prosta zależność – im więcej funkcjonalności wspiera sam program, przy jednoczesnym zachowaniu prostego, intuicyjnego interfejsu, tym lepiej. Wśród rozwiązań, które z pewnością docenisz, trzeba wskazać na:
- pełną kompatybilność z BDO,
- możliwość zastosowania aplikacji w wielu różnych sektorach rynku – nie tylko w spedycji, ale i wśród firm, które zajmują się np. utylizacją odpadów,
- współpracę z możliwie jak największą liczbą wag, które są dostępne na rynku,
- wsparcie dla dodatkowych modułów, które ułatwią pracę np. na magazynie czy wesprą Twoich pracowników w fakturowaniu lub planowaniu transportów.
Na jakie funkcje warto spojrzeć ze szczególną uwagą?
Profesjonaliści tworzą swoje oprogramowanie w taki sposób, by to broniło się nie tylko „na papierze”, ale i w codziennym użytkowaniu. GS Software świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że w codziennej pracy na magazynie czy w sortowni o efektywności mogą decydować także te drobne, wręcz banalne udogodnienia, jak choćby możliwość zarządzania:
- liczbą kopii wydruku,
- formatem papieru,
- liczbą kwitów znajdujących się na stronie,
- rodzajem wydruku (graficzny lub tekstowy),
- trybem eksportu plików do popularnych formatów, jak .csv.
Dobrze byłoby też, gdyby narzędzie pozwalało na wprowadzenie dodatkowych informacji, które firma będzie mogła wypełnić np. po zakończeniu ważenia lub w celach informacyjnych, by odbiorca dokładnie wiedział, jaki towar do niego jedzie, kto jest nadawcą i jaka jest jego łączna waga.