reklama

Oprogramowanie wagowe – z jakimi systemami operacyjnymi jest kompatybilne? Sprawdzamy dostępne rozwiązania!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oprogramowanie wagowe – z jakimi systemami operacyjnymi jest kompatybilne? Sprawdzamy dostępne rozwiązania! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieNowoczesne oprogramowanie do wag to zupełnie nowa jakość, dzięki której zdołasz zaoszczędzić sporo cennych roboczogodzin, które Twoi pracownicy będą mogli przeznaczyć na wykonywanie innych zadań. Czym kierować się przy wyborze takiego softu? Między innymi o tym opowiemy Ci w dalszej części artykułu!

W jakich przedsiębiorstwach program do wagi samochodowej to must have?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać wielu właścicielom firm, lista zastosowań takiego software’u jest ogromna. To nie tylko opcja, z której mogą skorzystać np. posiadacze magazynów czy dużych hal przeładunkowych. Liczba podmiotów, które skorzystają na wdrożeniu jest o wiele większa!

Można tu posłużyć się prostym przykładem. W Polsce mamy niespełna 130 tysięcy firm, które trudnią się transportem. Nie zawsze są to wielkie przedsiębiorstwa, których logotyp jest doskonale rozpoznawalny w całym kraju. Mamy też dziesiątki niewielkich działalności, które współpracują np. z fabrykami stali czy hurtowniami płytek.

Czy jest to prężnie rozwijający się segment rynku? Zdecydowanie! Branża transportowa w Polsce rokrocznie przewozi towary o wartości zbliżonej 350 miliardów tonokilometrów. Nie powinno więc dziwić, że rośnie zainteresowanie oprogramowaniem wagowym od GS Software.

 

Nowoczesny program wagowy – co powinien oferować?

Działa tu bardzo prosta zależność – im więcej funkcjonalności wspiera sam program, przy jednoczesnym zachowaniu prostego, intuicyjnego interfejsu, tym lepiej. Wśród rozwiązań, które z pewnością docenisz, trzeba wskazać na:

  • pełną kompatybilność z BDO,
  • możliwość zastosowania aplikacji w wielu różnych sektorach rynku – nie tylko w spedycji, ale i wśród firm, które zajmują się np. utylizacją odpadów,
  • współpracę z możliwie jak największą liczbą wag, które są dostępne na rynku,
  • wsparcie dla dodatkowych modułów, które ułatwią pracę np. na magazynie czy wesprą Twoich pracowników w fakturowaniu lub planowaniu transportów.
Dobry program do wagi samochodowej powinien też wyróżniać się rozsądną specyfikacją techniczną. Im mniejsze wymagania, tym więcej firm zdoła skorzystać z takiego softu bez konieczności dodatkowego inwestowania np. w większą pamięć RAM czy wydajniejszy procesor. Można tu wskazać np. na GS Software – ich aplikacja zadziała nawet na wiekowych maszynach, które napędza procesor Intel Core i3 (8 gen.), 4 GB RAM i Windows 10.

 

Na jakie funkcje warto spojrzeć ze szczególną uwagą?

Profesjonaliści tworzą swoje oprogramowanie w taki sposób, by to broniło się nie tylko „na papierze”, ale i w codziennym użytkowaniu. GS Software świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że w codziennej pracy na magazynie czy w sortowni o efektywności mogą decydować także te drobne, wręcz banalne udogodnienia, jak choćby możliwość zarządzania:

  • liczbą kopii wydruku,
  • formatem papieru,
  • liczbą kwitów znajdujących się na stronie,
  • rodzajem wydruku (graficzny lub tekstowy),
  • trybem eksportu plików do popularnych formatów, jak .csv.
Wartością dodaną będą też edytowalne panele wprowadzania danych, gdzie można podać numer rejestracyjny pojazdu, dane kontrahenta czy informacje o produkcie.

Dobrze byłoby też, gdyby narzędzie pozwalało na wprowadzenie dodatkowych informacji, które firma będzie mogła wypełnić np. po zakończeniu ważenia lub w celach informacyjnych, by odbiorca dokładnie wiedział, jaki towar do niego jedzie, kto jest nadawcą i jaka jest jego łączna waga.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE