Reklama

Reklama

Po czym rozpoznać uszkodzony akumulator?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Po czym rozpoznać uszkodzony akumulator? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Uszkodzony akumulator jest jedną z najczęściej spotykanych usterek w pojazdach różnego typu. Od sprawności tego urządzenia zależy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, które dla każdego kierowcy powinny być priorytetami. Jakie są przyczyny i objawy niesprawnego akumulatora? Gdzie udać się z usterką układu elektrycznego i elektronicznego?

Reklama

Działanie akumulatora

Akumulator jest odpowiedzialny za zasilanie urządzeń elektrycznych w pojeździe, kumulując i oddając energię, która jest z kolei uzupełniana podczas poruszania się pojazdem. Do najważniejszych wskaźników należą prąd i pojemność rozruchowa. Urządzenie to składa się z dwóch płyt - ujemnej i dodatniej, które są zanurzone w elektrolicie, dzięki którym wytwarza się odpowiednie napięcie. Akumulatory działają dzięki ustawicznemu ładowaniu i rozładowywaniu.

Przyczyny rozładowania akumulatora

Urządzenia elektryczne, takie jak gadżety multimedialne, fotele z systemem grzewczym, odtwarzacze DVD itp., potrafią znacznie obciążyć działanie akumulatora. Przeciążenie może przyczyniać się do uszkodzenia urządzenia i jego permanentnego rozładowania. Wpływ na uszkodzenie akumulatora może mieć również sezon zimowy - urządzenie jest wtedy bardziej podatne na rozładowanie przez spadek swojej sprawności.

Błąd, który najczęściej popełniają kierowcy, to zostawianie uruchomionych odbiorników prądu w trakcie postoju. To samo tyczy się pozostawienia włączonych świateł, gdy przestajemy użytkować dany pojazd. O sprawności akumulatora decyduje również sposób poruszania się danym pojazdem - im intensywniejsza, pełna zahamowań jazda, tym większe prawdopodobieństwo spadku produktywności urządzenia. Wpływ na jakość jazdy i prawidłowo funkcjonujący akumulator ma również nieodpowiednio dobrane urządzenie - przy wyborze uwzględnia się model pojazdu.

Po czym rozpoznać uszkodzony akumulator?

Prawidłowo przeprowadzona diagnoza powinna objąć sprawdzenie parametrów, takich jak pojemność i prąd rozruchowy. Cykliczne sprawdzanie poziomu naładowania akumulatora pozwala na przedwczesne wykrycie wszelkich niepokojących nieprawidłowości. Jeżeli od jakiegoś czasu masz problem z uruchomieniem samochodu lub w ogólnie potrafisz odpalić silnika, to powinieneś skontaktować się z najbliższym serwisem samochodowym. Niepokojącym stanem jest również permanentne rozładowanie akumulatora, które kwalifikuje urządzenie do natychmiastowej wymiany. O uszkodzeniu świadczy zmiana kształtu, widoczne zwiększenie objętości lub mechaniczny uraz.

Każda niepokojąca nas zmiana powinna być skontrolowana i sprawdzona przez specjalistę mechanika, który wprowadzi odpowiednią diagnostykę i naprawi ewentualne usterki.

Serwis samochodowy godny zaufania

Nasi redaktorzy regularnie korzystają z usług serwisu samochodowego oferującego wymianę akumulatorów w Łodzi. Miejsce to korzysta z najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego i wieloletniego doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Należy pamiętać, że od prawidłowo przeprowadzonej usługi wymiany akumulatora w Łodzi, zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców. Zaufaj serwisom samochodowym, które należą do sieci partnerskiej Profi Auto i przekonaj się o standardach ich firmy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy