Reklama

Reklama

Praca w księgowości - Szukasz pracy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca w księgowości - Szukasz pracy? Sprawdź co musisz wiedzieć - Zdjęcie główne

Praca w księgowości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Jest praca w Łodzi. W serwisie pracy gowork.pl, na hasło „praca księgowa Łódź” pojawia się aż 37 ofert pracy. Co należy do obowiązków księgowej oraz na jakie zarobki może liczyć?

Reklama

Praca księgowa Łódź. Jakie są obowiązki księgowej?

Praca księgowej opiera się na kilku bardzo ważnych obowiązkach. Oprócz zbierania i przechowywanie faktur oraz innych dokumentów, do zadań księgowej należy także wpisywanie ich do systemu księgowego, a następnie analizowanie danych i wyciąganie z nich informacji istotnych w procesie działalności firmy.

Warto dodać, że księgowa jest także odpowiedzialna za to, by spełnione zostały wszystkie obowiązki wobec urzędu skarbowego i innych instytucji finansowych. Dlatego też praca księgowej jest bardzo odpowiedzialna. 

Praca księgowa Łódź. Wymagania wobec kandydatek na stanowisko księgowej 

Firmy poszukujące księgowych wśród najważniejszych wymagań stawiają wykształcenie średnie lub wyższe o kierunku rachunkowość lub finanse oraz bardzo dobrą znajomość zasad rachunkowości i prawa podatkowego. 

W pracy księgowej przydaje się także znajomość oprogramowania komputerowego - od arkusza kalkulacyjnego Excel po specjalistyczne programy, takie jak: CDN XL czy też Rewizor GT.

Praca księgowa Łódź. Jakie są zarobki księgowej? 

Wynagrodzenie księgowej zazwyczaj waha się między 4 tysiące a 6 tysięcy brutto. Rozbieżność jest dość znacząca, ponieważ zarobki księgowej zależą od wielu czynników.

Najważniejszymi z nich są: staż pracy, wielkość firmy oraz województwo, w którym pracuje księgowa. Dużą rolę odgrywa także wykształcenie. Osoby po takich kierunkach jak ekonomia, finanse czy rachunkowość mogą już na początku swojej kariery zawodowej liczyć na lepsze zarobki na stanowisku księgowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy