Budowa strony internetowej zgodnie z formułą 5W (What, Who, When, Why i Where) daje klientowi odpowiedzi na wiele dręczących go pytań. Poniżej pokrótce przedstawiliśmy, na czym opiera się każdy z filarów odpowiadających za dobrze zaprojektowaną witrynę.
Po pierwsze: what
Strony internetowe (Łódź jest rynkiem, na którym prężnie działa wiele firm zajmujących się ich tworzeniem) muszą uwzględniać przede wszystkim przedmiot prowadzonej działalności. Zdefiniuj w możliwie precyzyjny sposób, jakiego typu usługi świadczysz i jakie problemy po stronie klienta jesteś w stanie rozwiązać. W końcu po to odbiorca wybrał się na Twoją stronę www, żebyś pomógł mu uporać się z konkretnym wyzwaniem.
Po drugie: who
Klienci lubią wiedzieć, kto będzie odpowiedzialny za wykonanie dla nich usługi. Nawet najlepiej zaprojektowane logo nie wnosi do Twojej firmy tak cennego pierwiastka ludzkiego jak fotografia konkretnego człowieka. Daj się więc poznać od jak najlepszej strony. Zamieść kilka informacji na temat funkcjonowania firmy. Możesz też udostępnić zdjęcie ukazujące Cię podczas pracy.
Po trzecie: when
Nie bój się pokazać, w jaki sposób dostarczasz produkty swoim klientom. Wielu z nich chętnie pozna poszczególne etapy Twojej pracy. Daj wyobrażenie na temat tego, jak wygląda usługa, którą im oferujesz. W ten sposób zmniejszasz poczucie niepewności i wzbudzasz poczucie zaufania.
Po czwarte: why
Pokaż swoje „why”, opisując, dlaczego robisz właśnie to, a nie coś innego. Podziel się swoją misją i wartościami, którymi kierujesz się w życiu i w biznesie. Jeśli masz motto lub przesłanie, nie zawahaj się zamieścić go na stronie internetowej. To kolejny czynnik odróżniający Cię od setek firm, reklamujących się w Internecie.
Po piąte: where
Pozwól na szybki i bezproblemowy kontakt z Twoją firmą. Pozostaw na stronie numer telefonu i adres e-mailowy. Formularz kontaktowy może być niewystarczający z perspektywy niektórych klientów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.