Reklama

Przeprowadzka w Łodzi – ile kosztuje? O czym warto pamiętać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przeprowadzka w Łodzi – ile kosztuje? O czym warto pamiętać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Przeprowadzka to przedsięwzięcie stresujące, czasochłonne i wymagające sporego zaangażowania. Wszystko trzeba spakować, przewieźć, a następnie rozpakować i poukładać. Nic dziwnego więc, że na samą myśl o przeprowadzce wiele osób z góry się denerwuje. Dobry plan to podstawa do tego, by wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Ile kosztuje przeprowadzka na terenie Łodzi i jak zorganizować ją jak najsprawniej?

Przygotowanie do przeprowadzki – po pierwsze: zrób plan!

Brak planu to najczęstsza przyczyna nerwówki – transport już czeka, a Ty dopiero szukasz niektórych drobiazgów i w pośpiechu wrzucasz je losowo do pudeł i toreb?

Pośpiech i chaotyczne działanie to dość częsty scenariusz, który skutecznie rujnuje cały plan i jest przyczyną niepowodzeń, ale także… dużych kosztów.

Wynikają one najczęściej z dwóch przyczyn:

  • niszczenia i gubienia rzeczy;
  • niedokładnego ustalenia szczegółów związanych z transportem.
Wiele osób obawia się wysokich kosztów wynajęcia firmy specjalizującej się w przeprowadzkach, dlatego stara się zorganizować transport na własną rękę.

Jednak przewiezienie całego dobytku, zwłaszcza, jeśli wchodzą w niego również meble czy duże sprzęty AGD, może być niemożliwe, jeśli nie dysponujesz samochodem dostawczym.

Zmieszczenie wszystkiego w samochodzie osobowym to często tylko pobożne życzenie. Jeśli odległość między mieszkaniami jest stosunkowo niewielka, wiele osób decyduje się na kilka kursów prywatnym pojazdem.

Gdyby jednak policzyć koszty paliwa i amortyzacji samochodu, może okazać się, że „świetny” pomysł wcale nie był tańszy w realizacji, niż wynajęcie firmy transportowej działającej w Łodzi. Mało tego – czasem może okazać się, że cały interes był nawet droższy! Jedną z firm świadczących takie usługi transportowe w Łodzi jest Fortis https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-lodz.

Ile kosztuje przeprowadzka? O tych kosztach musisz pamiętać!

Byłeś pewien, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, łącznie z transportem? W ostatniej chwili jednak okazało się, że samochód nie jest tak pojemny, jak się wydawało, więc w pośpiechu szukasz wolnego pojazdu dostawczego z pierwszej firmy, którą znalazłeś?

Wszystko wydaje się w porządku do momentu, w którym nie otrzymałeś faktury do opłacenia? Organizowanie transportu w pośpiechu, bez dokładnego zapoznania się z cennikiem usług podstawowych i dodatkowych, to jeden z najczęściej popełnianych błędów.

Dlatego przeprowadzkę zacznij zawsze od planu: sporządzonego na spokojnie i dokładnie. Jeśli do przewiezienia masz przedmioty o dużych gabarytach, planowanie zacznij od znalezienia transportu. To wbrew pozorom najważniejsza kwestia.

Każda firma (świadcząca usługi stricte przeprowadzkowe oraz wynajmująca samochody dostawcze), ma swój indywidualny cennik.

Zwykle opiera się na kilku składowych:

  • stawce godzinowej
  • opcjonalnie: stawce za każdy przejechany kilometr;
  • zakresie pomocy kierowcy: załadunek, rozładunek, wyniesienie i wniesienie przedmiotów;
  • dodatkowych miejscach rozładunkowych (np. część bagażu pod innym adresem);
  • dodatkowym zabezpieczeniu gabarytów.
Stawki różnią się w zależności od kilku czynników, przede wszystkim zaś od miasta. Zwykle oscylują jednak w okolicach kilkudziesięciu złotych za godzinę, a także za dodatkowe opcje, których nie przewiduje podstawowa usługa.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ogromnymi kosztami, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej firmy, poproś o kosztorys kosztów.

Jeśli je akceptujesz – podpisz umowę, która będzie punktem odniesienia w przypadku jakichkolwiek roszczeń i podstawą rozliczenia.

Średni koszt przeprowadzki w Łodzi zaczyna się od mniej więcej 200 zł (minimum 2 godziny wynajmu samochodu + ekipy).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy