Reklama

Reklama

Rehabilitacja w Egzoszkielecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rehabilitacja w Egzoszkielecie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie

Reklama

Egzoszkielet to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu możliwa jest skuteczna rehabilitacja osób ze schorzeniami neurologicznymi oraz uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Jak działa Egzoszkielet? Jak wygląda i gdzie prowadzona jest terapia z jego wykorzystaniem?

Jak zbudowany jest Egzoszkielet?

Egzoszkielet to bioniczny szkielet zakładany na pacjenta. W jego skład wchodzi metalowa rama wyposażona w sterowane komputerowo siłowniki, które montowane są na stawach kolanowych i biodrowych. Egzoszkielet składa się również z plecaka stanowiącego jednostkę sterującą z bateriami. Komputer jest odpowiedzialny za aktywizację silników inicjujących kroki osoby korzystającej z urządzenia. Mnogość funkcji i zaawansowana technologia sprawiają, że Egzoszkielet sprawdza się w pracy ze zróżnicowaną grupą pacjentów – z urazami bądź tez schorzeniami neurologicznymi. Reedukacja chodu w przypadku pacjenta w Egzoszkielecie wymaga pomocy zaledwie jednego fizjoterapeuty. Samo urządzenie jest lekkie, a przygotowanie do terapii z jego wykorzystaniem zajmuje jedynie kilka minut.

Terapia z wykorzystaniem Egzoszkieletu w CKR

CKR jest nowoczesną placówką, której specjalizacją jest leczenie schorzeń oraz rehabilitacja narządu ruchu, kręgosłupa oraz rehabilitacja neurologiczna. Tutaj realizowana jest również rehabilitacja w Egzoszkielecie. Prowadzona jest ona przez wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów, którzy po zapoznaniu się z wynikami i w porozumieniu z lekarzem ustalają cele rehabilitacji. Są one określane indywidualnie z uwzględnieniem realnych potrzeb pacjenta. Zakres oraz intensywność ćwiczeń zależne są od rodzaju schorzenia. Urządzeniem steruje fizjoterapeuta i cały trening odbywa się pod jego nadzorem. Wykorzystywany jest również sprzęt wspomagający, taki jak chodzik czy system podwieszek. Terapia z wykorzystaniem Egzoszkieletu jest bezpieczna, umożliwia zwiększenie efektywności i przyspieszenie rehabilitacji. Przede wszystkim jednak, daje pacjentowi poczucie niezależności. Większość osób korzystających z urządzenia staje na własne nogi już w trakcie pierwszej sesji. Z każdą kolejną, pacjenci chodzą coraz płynniej i lepiej. Początkowo pacjenci korzystają z balkonika, później często wystarczające okazują się być tylko kule. Część z nich nie potrzebuje dodatkowej podpory.

Zastosowanie Egzoszkieletu w terapii pozwala na przywrócenie sprawności ruchowej w czasie znacznie krótszym niż dotychczas. Urządzenie przekazuje dźwiękową informację zwrotną, dzięki czemu pacjent wie czy dane ćwiczenie zostało przez niego wykonane prawidłowo czy też nie. Dane dotyczące przebiegu terapii są rejestrowane i przesyłane po zakończeniu sesji. Dzięki temu mamy lepszy wgląd w postęp dokonany przez danego pacjenta.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy