reklama

Sylimarol na niestrawność i wątrobę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Sylimarol na niestrawność i wątrobę - Zdjęcie główne

Sylimarol na niestrawność i wątrobę | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieSylimarol to lek pochodzenia roślinnego stosowany często podczas rekonwalescencji wątroby lub niestrawności, a także po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Preparat podawany jest w tabletkach, zawierających suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego z sylimaryną.

Dla kogo najlepszy będzie Sylimarol?

Sylimarol stosuje się po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, takich jak alkohol czy środki ochrony roślin. Działa on ochronnie na komórki wątroby, stabilizując i uszczelniając błony komórkowe, utrudniając jednocześnie przenikanie trucizn do wnętrza hepatocytów.

Jest on również skuteczny przy klasycznej niestrawności objawiającej się wzdęciami, odbijaniem po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów.

Jak rozpoznać niestrawność?

Niestrawność charakteryzuje się bólem lub pieczeniem w górnej części brzucha oraz uczuciem pełności. Należy jednak objawy takie konsultować z lekarzem, ponieważ występują one również przy zaburzeniach, takich jak wrzody, zapalenie żołądka lub dyspepsja czynnościowa.

Niestrawność i rozstrój żołądka charakteryzują się zazwyczaj następującymi dolegliwościami:

• ból brzucha,

• skurcze żołądka,

• odbijanie kwasem

• zgaga.

• wzdęcia,

• pieczenie w górnej części żołądka,

• nudności lub wymioty,

Co wchodzi w skład Sylimarolu?

Każda tabletka Sylimarolu zawiera 100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego oraz szereg innych substancji pomocniczych, do których należą benzoesan sodu, glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku.

W jaki sposób działa Sylimarol?

Substancją czynną Sylimarolu jest sylimaryna, która znajduje się w ostropeście plamistym. Zawarte w niej flawonolignany działają bowiem ochronne na komórki, stabilizując i uszczelniając błony komórkowe, a przez to utrudniając przenikanie toksycznych substancji do hepatocytów.

Jak powinno się stosować Sylimarol?

Sylimarol należy zawsze dawkować według ulotki albo zaleceń lekarza Stosuje się go doustnie. Dla dorosłych oraz młodzieży najczęściej stosuje się jedną tabletkę 3 razy dziennie po posiłku, systematycznie przez 2 do 4 tygodni. Sylimarolu nie powinno się stosować, jeśli u pacjenta wystąpiło uczulenie na substancje znajdujące się w ostropeście, na rośliny z rodziny Asteraceae lub jakikolwiek składnik tego leku.

Jak większość lekarstw, Sylimarol może też powodować działania niepożądane, Podczas jego stosowania mogą bowiem występować niektóre zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jeżeli zaobserwowane zostanie działanie przeczyszczające lub nasili się któryś z objawów niepożądanych powinno się poinformować o nich lekarza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy