Reklama

Reklama

Termometr bezrtęciowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Termometr bezrtęciowy - Zdjęcie główne

Termometr bezrtęciowy | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Termometr lekarski Gerathem

Reklama

Jeszcze niedawno najlepszym miernikiem temperatury były termometry rtęciowe, który w szybki i niezwykle dokładny sposób mierzyły temperaturę ciała. Niestety, przez wzgląd na ich udowodnioną toksyczność i niebezpieczeństwo użytkowania, zostały one wycofane z produkcji. Na szczęście, na rynku medycznym istnieją termometry, które co prawda są bezrtęciowe, jednak wykazują równie dokładne pomiary ciepłoty ciała. Do jednych z lepszych mierników temperatury należy termometr lekarski Gerathem Classic.

Produkt Geratherm Classic jest rodzajem termometru bezrtęciowego, stworzonego przy wykorzystaniu inwazyjnego galistanu - nietoksycznej substancji, wskazującej skuteczne właściwości pomiarowe, bez skutków ubocznych dla zdrowia, jak w przypadku rtęci czy niklu. Sprzęt ów jest odpowiedni do codziennego użytku w pracy medyka lub do prywatnych potrzeb i jest  bezpieczną opcją dla termometrów rtęciowych. Innymi słowy, producent Garetherm Classic zapewnia pełne bezpieczeństwo dla całego otoczenia i środowiska zużytkowania jego produktów stworzonych do mierzenia temperatury.

Dokładność pomiarów ów miernika wykazuje nawet do do 0,1˚C temperatury. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, poleca się mierzenie ciepłoty ciała przez najskuteczniejszą metodę - odbyt, jednak z powodzeniem można go stosować zarówno pod pachą, w jamie ustnej, czy pomiędzy pachwinami (oczywiście po uprzedniej dezynfekcji).

Termometr bezrtęciowy Garatherm - skład

Termometr Garatherm Classic w swoim składzie zawiera bezpieczną dla zdrowia i życia nietoksyczną substancję pomiarową galinstan, która jest ciepłym stopem galu, cyny i indu. Producent Garathemu zapewnia pełne bezpieczeństwo dla całej przyrody i wszystkich organizmów żywych - zarówno ludzi, zwierząt, jak i roślin.

Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją, co zapewnia konsumenta o wymianie termometru na nowy, w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

Działanie i sposób użycia termometru bezrtęciowego

Skuteczne działanie bezrtęciowego termometru Garatherm Classic jest zasługą wysokiej jakości substancji pomiarowej o nazwie galistan. Zewnętrzna powłoka ów przedmiotu medycznego jest skonstruowana z wygodnego szła ułatwiającego odczyt pomiarów, który dodatkowo jest antyalergiczny, wodoszczelny i nie zawiera ani śladu PCV. Prócz tego termometr ów posiada poręczną "strzepywaczkę" ułatwiającą strzepywanie galu - proces ten to złudzenia przypomina procedurę mierzenia temperatury ciała przez termometr rtęciowy.

Miernik medyczny bezrtęciowy Garatherm został wyposażony w innowacyjną technologię powiększającej lupy, która ułatwiająca odczyt wyników. Opcja ta skierowana jest głównie do osób starszych lub tych, mających problemy ze wzrokiem.

Jak właściwie zmierzyć temperaturę ciała za pomocą bezrtęciowego termometru?
o    Oczyść i zdezynfekuj dokładnie cały termometr.
o    Sprawdź, czy słupek galistanu znajduje się między 35oC a 36oC.
o    Umieść przedmiot mierzący ciepłotę ciała w wybranym obszarze - w odbycie, pod pachą, pomiędzy pachwinami lub w ustach.
o    Po upływie odpowiedniego czasu (4 minuty) możesz wyciągnąć termometr i odczytać wyniki.
o    Pod sam koniec wystarczy już tylko sprowadzić rtęć do początku skali za pomocą kilku szybkich strzepnięć ruchów nadgarstka.

Środki ostrożności - termometr beztręciowy Garatherm

Termometr zawsze należy dokładnie obejrzeć przed jego użyciem - jakikolwiek uszkodzony element stanowi niebezpieczeństwo urazu ciała. Warto również po każdym jego użyciu odpowiednio zdezynfekować końcówkę przedmiotu.

Istotne jest również przestrzeganie zaleceń producenta, jak między innymi pomiar w określonym czasie - sprawdzenie odczytu w czasie krótszym niż cztery minuty, może skutkować niedokładnością wyników.

Termometr nie może być używany przez osoby niepełnoletnie, ponieważ musi być traktowany z należytą ostrożnością.
 
Termometr bezrtęciowy sklep
 
Wysokiej jakości termometr bezrtęciowy Garatherm Classic znajdziesz na termometr bezrtęciowy sklep.  Ów sklep zajmuje się sprzedażą i dostarczaniem najróżniejszych produktów i akcesoriów niezbędnych do pracy medycznej. Na stronie znajdziesz nie tylko skuteczny termometr bezrtęciowy, ale ogrom substancji dezynfekujących, maseczki, płaszcze i rękawiczki ochronne, czy sprzęty potrzebne do sterylizacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy