Reklama

VDOMA - Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

VDOMA - Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy  - Zdjęcie główne

Fundacja Empiria i Wiedza | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie 4 kwietnia 2022 ruszył pilotaż programu VDOMA, który wesprze uchodźców z Ukrainy w szukaniu pracy w Polsce. Pomysłodawcą tego programu jest fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego - Empiria i Wiedza, która zaprosiła do współpracy ekspertów z firmy rekrutacyjnej Bigram.

Na stronie vdoma.org każdy ukraiński obywatel może się zarejestrować, wypełniając formularz na temat swoich preferencji zawodowych. Wypełnione aplikacje przeanalizują profesjonalni doradcy zawodowi. Na podstawie zebranych danych, każdy otrzyma odpowiednią pomoc w poszukiwaniu pracy – będą to między innymi szkolenia, symulacje rozmów rekrutacyjnych czy nauka języka polskiego. Rekrutacje przeprowadzane będą w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Na platformie będą pojawiać się również praktyczne informacje o zasadach prawnych, wzory umów i porady np. jak należy poruszać się w polskim systemie prawnym. Tutaj będzie można poznać możliwości polskiego rynku pracy, uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV w języku polskim oraz przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Program VDOMA przewiduje pełne wsparcie ekspertów w kontaktach między kandydatami a potencjalnymi pracodawcami. 

„Chcemy, aby osoby z Ukrainy, które w wyniku działań wojennych musiały opuścić swój dom, znalazły pracę w Polsce w swoich zawodach - aby mogli nadal robić to, co było ich pasją - bez względu na to, czy są to ogrodnicy, finansiści, wykładowcy, lekarze, nauczyciele, przedszkolanki czy graficy - mówi Zuzanna Piasecka, prezes Fundacji Empiria i Wiedza. - Chcemy, aby uwierzyli, że mogą w Polsce wykorzystać swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i pasję do pracy” - dodaje.

Program będzie realizowany poprzez szkolenia grupowe oraz spotkania indywidualne.

Aby dołączyć do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://vdoma.org/. Działa również infolinia telefoniczna: +48 799 360 065 (czynna w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku).

 

Źródło informacji: Fundacja Empiria i Wiedza

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy