Reklama

Reklama

W każdej oazie kultury jest miejsce dla fotokatalizy – Bądź Bezpieczny w kulturze

Opublikowano:
Autor:

W każdej oazie kultury jest miejsce dla fotokatalizy – Bądź Bezpieczny w kulturze - Zdjęcie główne

Bądź Bezpieczny w kulturze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Choć teatry są jeszcze zamknięte, wszyscy miłośnicy tej formy sztuki wierzą zapewne, że stan jest przejściowy i wkrótce zmieni się na lepsze. By można śmiało otwierać podwoje teatrów trzeba je najpierw przygotować na przyjście widzów. Jednym z najciekawszych sposobów jest wykorzystanie procesu, który naturalnie występuje w przyrodzie - procesu fotokatalizy.

Reklama

Przygotowanie miejsc spotkań kulturalnych, sportowych, czy edukacyjnych to jedno z wyzwań, które czekają organizatorów po zdjęciu lockdownu. Dla skutecznego zabezpieczenia takich miejsc warto wykorzystać sprawdzone i skuteczne, supernowoczesne rozwiązania zapewniające uczestnikom czyste, bezpieczne i zdrowe powietrze. Obecnie mamy już do dyspozycji w Łodzi urządzenia oczyszczające powietrze, które są w stanie dezaktywować wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie i szkodliwe cząsteczki stałe.

 

 

W zjawiskowych przestrzeniach Sceny Monopolis (kto był przyzna, że są zjawiskowe) rozmawialiśmy z twórcą, wynalazcą i konstruktorem urządzeń do oczyszczania powietrza w technologii opartej o proces fotokatalizy. Witold Dytrych, szef firmy PHU Dytrych od kilkunastu lat pracuje nad udoskonalaniem urządzeń podnoszących komfort i bezpieczeństwo powietrza w otoczeniu, w którym się znajdujemy. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z kilkoma ośrodkami naukowymi pozwoliły mu stworzyć urządzenia z serii VENTUS, które w bardzo krótkim czasie są w stanie dezaktywować z otaczającego nas powietrza 99,9 proc. zagrożeń biologicznych. Dzięki takim wynikom śmiało można założyć, że stosowanie tego typu rozwiązań jest optymalne dla wszelkich przestrzeni zamkniętych, w których przebywamy. Spółka POSTLAB w tamach projektu Bądź Bezpieczny 24 h na dobę -  24bb.pl jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań PHU Dyrtych Sp. z o.o.

 

Teatr, jako miejsce spotkania wielu osób, jest doskonałym miejscem prezentacji urządzeń typu VENTUS. Konstruktor w prostych, ale jednocześnie precyzyjnych słowach opisuje kolejne etapy procesu oczyszczania powietrza i tłumaczy, dlaczego akurat ta technologia jest optymalna dla naszych potrzeb. Warto dodać, że oczyszczanie powietrza metodą fotokatalizy nie zbiera aktywnych cząstek w jakimś zamkniętym pojemniku, który potem trzeba utylizować, ale w całości dezaktywuje zagrożenia biologiczne. Urządzenie więc jest praktycznie bezobsługowe, wtapia się w krajobraz naszych pomieszczeń i dyskretnie oczyszcza powietrze, nawet 24 godziny na dobę, jeśli tego od niego wymagamy.

 

Wymiana powietrza między spektaklami wymaga nie tylko dobrej wentylacji. Dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa powietrze trzeba także oczyścić z tych związków, które przynieśli widzowie podczas ostatniej wizyty. Odpowiednie przerwy czasowe oraz dobre rozmieszczenie urządzeń oczyszczających gwarantują najwyższą skuteczność i poczucie bezpieczeństwa dla użytkowników. Jeżeli więc widz, zaproszony do teatru, będzie miał świadomość nie tylko wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia, ale także najwyższych standardów bezpieczeństwa, jego pobyt w tym miejscu będzie dawał podwójną satysfakcję. Warto więc zadbać o to, by teatr nadal kojarzył się z głębokim przeżyciem sztuki, ważnym spotkaniem z kulturą i miejscem bezpiecznego relaksu dla ciała i dusz. 

Zapraszamy na portal 24bb.pl po szczegóły i dodatkowe informacje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy