Reklama

Reklama

W której dzielnicy Łodzi warto kupić M?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W której dzielnicy Łodzi warto kupić M? - Zdjęcie główne

W której dzielnicy Łodzi warto kupić M?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Łódź to trzecie największe miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców oraz czwarte pod względem powierzchni. Mimo to ceny nieruchomości w tym mieście wciąż utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie (zwłaszcza w porównaniu do innych dużych miast). To z kolei sprawia, że zakupem mieszkania w Łodzi interesuje się coraz więcej osób. W której dzielnicy powinny rozważyć kupno własnego M?

Reklama

Świetnie skomunikowane Bałuty i zielone Polesie

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że Łódź jest podzielona tylko na pięć głównych dzielnic (Bałuty, Polesie, Śródmieście, Górna, Widzew), jednak wyodrębniono również wiele dużych osiedli mieszkaniowych (takich jak m.in. Teofilów-Wielkopolska, Retkinia, Stare Polesie, Julianów czy Widzew-Wschód).

Jeśli jednak chodzi o konkretne dzielnice, to dwie cieszą wśród łodzian największą popularnością – mowa o Bałutach i Polesiu. Pierwsza z dzielnic jest przede wszystkim świetnie skomunikowana ze Śródmieściem. Dodatkowo na Bałutach znajduje się mnóstwo punktów usługowo-handlowych, placówek edukacyjnych, rozbudowana infrastruktura sportowa i oferta gastronomiczna. Co ważne, wielu deweloperów realizuje swoje inwestycje właśnie w tej dzielnicy. Ceny mieszkań na Bałutach są mocno zróżnicowane. Na przykład na osiedlu Radogoszcz czy Teofilów-Wielkopolska ceny są zazwyczaj nieco wyższe niż np. na osiedlu Bałuty-Centrum.

Drugą dzielnicą dobrze ocenianą przez samych łodzian jest Polesie. To, co wyróżnia tę dzielnicę, to obszerne tereny zielone – z ogromnym Parkiem im. Piłsudskiego na czele (zwanym przez mieszkańców Parkiem na Zdrowiu) i uroczyskiem Lublinek, znajdującym się w pobliżu lotniska. Na Polesiu wyróżnia się zwłaszcza osiedle mieszkalne Retkinia – w którym stosunkowo łatwo znaleźć nieruchomość z rynku wtórnego ze względu na liczne blokowiska.

Kolejny najczęstszy wybór łodzian, czyli Widzew

Wielu łodzian decyduje się jednak na zakup mieszkania w dzielnicy Widzew – której duża część jest mocno oddalona od centrum miasta. Dodatkowo jest to największa dzielnica Łodzi, dzięki czemu – podobnie jak na Bałutach – wielu deweloperów decyduje się na rozpoczęcie inwestycji właśnie na tym obszarze. Na Widzewie znajduje się też sporo bloków z wielkiej płyty (zwłaszcza na osiedlu Widzew-Wschód), co sprawia, że także tutaj można stosunkowo łatwo znaleźć mieszkanie z rynku wtórnego.

Warto też podkreślić, że to właśnie na Widzewie powstaje stosunkowo sporo biurowców, w których mieszczą się siedziby dużych polskich firm i zagranicznych korporacji. Oprócz tego na Widzewie mieszka także wielu łódzkich studentów – mieszczą się tu różne wydziały Uniwersytetu Łódzkiego i miasteczko studenckie Lumumbowo. Jeśli chodzi o ceny mieszkań w Łodzi https://bigdata.rynekpierwotny.pl/ceny-mieszkan/lodz/ , to Widzew – a zwłaszcza osiedla Dąbrowa, Zarzew czy Widzew-Wschód – to miejsca, w których można stosunkowo tanio kupić nieruchomość.

Sami łodzianie unikają z kolei zakupu nieruchomości w Śródmieściu. Powodem nie jest jednak cena – a fakt, że w centrum miasta mieszkania na sprzedaż znajdują się głównie w kamienicach. Dodatkowo jest to najmocniej zatłoczony obszar miasta, a przez wielu uważany również za najmniej bezpieczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy