Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek „re_connect”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie 21 czerwca 2022 roku kamień węgielny pod budowę unikatowego hubu rozwoju innowacji i biznesu „re_connect”, wmurowali Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Prezes Marek Michalik oraz Wiceprezes Agnieszka Sygitowicz wspólnie z Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego - Piotrem Adamczykiem oraz Piotrem Ciepluchą – II Wicewojewodą Łódzkim, a także Piotrem Grabowiczem – Prezesem Zarządu MCKB, Małgorzatą Domagało oraz Jackiem Wnukiem z Pracowni Architektonicznej Domagało Wnuk oraz Agatą Łapuchowską ze Studia A+KA, odpowiedzialną za projekt wnętrz.

Wcześniej podpisali oni akt erekcyjny, który m.in. wraz z kapsułą czasu i pamiątkami z naszych czasów został symbolicznie wmurowany w betonowy blok, wspierający jedną z głównym ścian biurowca. 

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych.

„Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie” (Peter Drucker) – jak twierdzi Marek Michalik - Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, właśnie ta idea przyświecała Zespołowi przy podejmowaniu kluczowych decyzji, dotyczących powstania Hubu rozwoju innowacji i biznesu „re_connect”. Marek Michalik podkreślił, że mając świadomość, że sztuczna inteligencja AI przynosi spektakularne korzyści w wielu dziedzinach gospodarki, a sektory takie jak: oT, IoE, FinTech, BeautyTech, MarTech, VC, to w wielu firmach już nie novum, a standard, takie pionierskie miejsce, wyprzedzające obecne czasy, musiało w końcu powstać i cieszę się niezmiernie, że właśnie u nas, w ŁSSE. 

Agnieszka Sygitowicz – Wiceprezeska Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dodała, że co prawda nie potrafimy odgadnąć, co przyniesie światu następne tysiąclecie, ale żywimy głęboką nadzieję, że ta przestrzeń re_connect, którą właśnie tworzymy na zawsze pozostanie epicentrum innowacji, kuźnią talentów i miejscem, w którym największe, najbardziej znaczące oraz odpowiedzialnie społecznie firmy przyszłości będę miały swoją genezę.

Małgorzata Domagało oraz Jacek Wnuk, którzy zajęli się projektem budynku, stwierdzili, że bardzo inspirujące jest tworzenie na nowo przestrzeni, która ma już swoją historię i spuściznę. Chodzi o to, by zmyślnie dodać swoją architektoniczną cegiełkę współczesności, uwypuklając jednocześnie historię. Nie ukrywając dumy z tego właśnie projektu nazwali budynek re_connect organizmem, co dla komercyjnej przestrzeni jest niezaprzeczalnie ogromnym komplementem i idealnie oddaje jego potencjał.

Z kolei, Agata Łapuchowska ze studia A+KA, odpowiedzialna za wizualizacje wnętrz, podkreśliła, że nieczęsto zdarza się taki inwestor, jak Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która nie tylko daje wolność projektantowi, ale jeszcze pcha projektanta do szukania nietuzinkowych rozwiązań wnętrzarskich. Z sentymentem projektantka wnętrz wspomina spotkania z Zarządem, podczas których padały stwierdzenia, że zaproponowany wystrój jest piękny, ale to już widzieliśmy, tym samym prosząc o jeszcze coś bardziej innowacyjnego.

O inwestycji re_connect

Hub re_connect, który powstanie w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy docelowo przylegać będzie do historycznej Fabryki Grohmana, obecnej siedziby Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na łącznej powierzchni 1 666 m2 w podziale na 2 kondygnacje (parter i piętro) powstanie nowy wymiar przestrzeni i usług na rynku nieruchomości komercyjnych, w ramach których dostępne będą: co-work, centrum otwartych innowacji, biura usług dla MŚP, kawiarnia, biura na wynajem oraz przestrzeń do meet-upów i wydarzeń.

re_connect to synergia dojrzałego biznesu ze startupami i połączenie innowacyjnych usług oraz networkingu z infrastrukturą i technologiami. Budynek stanie się lokalnym centrum wdrażania innowacji do przedsiębiorstw nie tylko na mapie Łodzi, ale i Europy Środkowej. 

Filozofią tego miejsca będzie trzyetapowa ścieżka wsparcia dojrzałego i młodego technologicznie biznesu: spotkania -> synergia -> rozwój. Poprzez przenikanie się środowisk, wydarzeń oraz możliwości nawiązania kontaktów: (krok 1: spotkania), tworzyć się będą nowe partnerstwa i wspólne projekty (krok 2: synergia), a te z kolei bezpośrednio poprowadzą odbiorcę przestrzeni do budowania realnej przewagi konkurencyjnej (krok 3: rozwój). 

Nazwa re_connect bezpośrednio nawiązuje do aspektów społecznych związanych z postpandemiczną rzeczywistością biznesową. Oznacza odnawianie relacji i kontaktów, pracę zespołową oraz hybrydową w nowym efektywnym wymiarze. 

Już w maju 2023 r. re_connect zostanie oddany najemcom do użytkowania i tym samym stanie się biznesową Ziemią Obiecaną w wersji 4.0. 

Wizualizacja budynku re_connect w ŁSSE / Projekt Domagało Wnuk Architekci

Wizualizacja recepcji re_connect w ŁSSE / Projekt wnętrz Studio A+KA

Wizualizacja biura re_connect w ŁSSE / Projekt wnętrz Studio A+KA

O inwestorze – Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Inwestycja należy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która od 1997 roku stanowi przestrzeń do rozwoju biznesu, inwestowania, tworzenia sieci powiązań i otwartego kanału innowacji. W portfolio ŁSSE znajduje się ponad 300 inwestorów, 150 startupów z obszaru przemysłu 4.0, partnerzy biznesowi i współpracujące instytucje okołobiznesowe. Zamiłowanie do technologii, wspierania biznesu i przedsiębiorczości, łączy z tradycją i historią industrialnej Łodzi. To jedna z najlepszych stref ekonomicznych na świecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy