Reklama

WSB Łódź – nowa uczelnia wyższa w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

WSB Łódź – nowa uczelnia wyższa w Łodzi - Zdjęcie główne

WSB Łódź – nowa uczelnia wyższa w Łodzi | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie W trzecim – pod względem mieszkańców - największym mieście w Polsce otworzyła się nowa uczelnia. Wyższa Szkoła Bankowa kieruje swoją ofertę głównie do osób, które chcą bez przeszkód połączyć pracę z nauką i planują studia na perspektywicznym kierunku, po ukończeniu którego nie będą mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Współpraca nauki z biznesem

To, co bez wątpienia wyróżnia Wyższą Szkołę Bankową w Łodzi już od samego początku istnienia wydziału (uczelnie z grupy WSB funkcjonują też w dziesięciu innych miastach w Polsce), to współpraca szkoły wyższej z pracodawcami. Przedstawiciele biznesu biorą udział w procesie przygotowywania poszczególnych kierunków – WSB konsultuje z nimi program studiów. Dzięki temu uczelnia zyskuje pewność, że studenci będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, którą następnie wykorzystają w pracy.

Łączenie studiów z pracą jest możliwe

Kolejną zaletą studiów w Wyższej Szkole Bankowej jest możliwość połączenia kariery zawodowej z nauką – co często bywa prawdziwym wyzwaniem. Jak twierdzi wicekanclerz WSB w Łodzi, WSB działa w idei work-life balance, udowadniając, że łączenie studiów z pracą jest możliwe. Potwierdzają to też badania i odpowiedzi studentów z Wyższych Szkół Bankowych w całej Polsce. 80 proc. studentów WSB jest aktywna zawodowo już w trakcie studiów I stopnia. Osoby, które zaczynają pracę już podczas nauki w szkole wyższej, szybciej zdobywają doświadczenie – dzięki czemu mogą z kolei wcześniej awansować i wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. 

Perspektywiczne kierunki studiów

Warto również zwrócić uwagę na kierunki, dostępne w tym momencie w ofercie WSB w Łodzi. Osoby, które chcą rozpocząć studia I stopnia, mogą wybrać m.in. takie kierunki jak m.in.: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, logistykę, psychologię, zarządzanie czy design w biznesie) f – ich absolwenci nie powinni mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia. WSB w Łodzi ma również atrakcyjną ofertę dla osób, które myślą o przebranżowieniu się. Już teraz w ofercie nowej szkoły wyższej dostępnych jest aż kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych. Więcej o uczelni WSB w Łodzi i jej ofercie można przeczytać na . https://www.wsb.pl/lodz/

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że wiele zajęć na studiach w uczelniach z Grupy WSB ma charakter praktyczny, dzięki czemu studenci mogą zdobyć potrzebne im umiejętności. 

Łódź jedenastym miastem, w którym funkcjonują uczelnie z grupy WSB

Warto podkreślić, że Grupa WSB cały czas się rozrasta – a historia uczelni rozpoczęła się już w 1994 r., 28 lat temu. Przez cały ten czas uczelnia doskonaliła ofertę, a kolejne szkoły wyższe otwierały się w nowych miejscowościach. Łódź to jedenasta lokalizacji szkoły z Grupy WSB. Zgodę na utworzenie wydziału w Łodzi władze uczelni otrzymały w 2021 r. WSB w Łodzi ruszyła oficjalnie w 2022 r., otwierając pod koniec marca pierwszą rekrutację – na kilka kierunków studiów licencjackich i kilkadziesiąt podyplomowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy