Reklama

Wszystko, co musisz wiedzieć o odkurzaczach automatycznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Wszystko, co musisz wiedzieć o odkurzaczach automatycznych  - Zdjęcie główne

Odkurzacze automatyczne | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Roboty sprzątające są bez wątpienia jednym z bardziej rewolucyjnych urządzeń AGD, ostatnich lat. Odkurzacz automatyczny pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pomaga uniknąć wykonywania monotonnych domowych czynności. Nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli, posiadających rozbudowane funkcje i możliwości. Przed zakupem takiego urządzenia, warto wiedzieć, co trzeba sprawdzić przy wyborze odkurzacza.

Rodzaje robotów sprzątających i ich działanie 

Istnieją trzy rodzaje urządzeń sprzątających. Najpopularniejszymi są odkurzacze automatyczne, ale poza nimi, na rynku dostępne są także roboty mopujące i myjące okna. Odkurzacze automatyczne są mniejsze od tradycyjnych modeli do zbierania zabrudzeń. Najczęściej mają okrągły kształt i posiadają wbudowane oprogramowanie, pozwalające im orientować się w przestrzeni i lokalizować nieczystości. Roboty odkurzające mają wbudowany akumulator, który po naładowaniu działa przez określony czas.   

Sprawdź to przed zakupem odkurzacza automatycznego 

Przy wyborze robota odkurzającego należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim, istotna jest moc silnika. Parametr ten informuje nas, z jaką siłą i szybkością odkurzacz będzie zbierał zabrudzenia. Odkurzacze z mocą 30 W uważa się za słabe modele, godne uwagi są urządzenia z mocą przynajmniej 35 W. Warto także sprawdzić jaki system czujników posiada urządzenie. Bardzo ważny jest czujnik ruchu, który pozwala zlokalizować przeszkodę, jeszcze przed uderzeniem. Jeśli w gospodarstwie domowym znajdują się schody, dobrze jest jeśli urządzenie posiada czujnik uskoku terenu. Dzięki niemu, odkurzacz zatrzyma się przed gwałtownymi spadkami powierzchni. Kolejnym elementem jest czujnik kurzu, który wskazuje robotowi miejsca szczególnie zabrudzone. Po zlokalizowaniu takiej przestrzeni, odkurzacz pozostaje w niej dłuższy czas, do momentu usunięcia zanieczyszczeń. Przy zakupie robota sprzątającego warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Zazwyczaj większa pojemność oznacza dłuższą pracę urządzenia, ale warto potwierdzić to parametrem czasem pracy odkurzacza. Najlepiej jeśli długość pracy modelu przekracza 60 minut. Możliwość pracy od 1 do 2 godzin bez przerwy uważana jest za zadowalający wynik. Warto pamiętać, że akumulator z czasem słabnie i długość pracy odkurzacza będzie się zmniejszać. Interesującym parametrem jest także czas ładowania. Na rynku dostępne są modele iRobot, które ładują się do pełna w 3 – 5 godzin, w zależności od jakości i pojemności akumulatora. Oczywiście przy zakupie urządzenia warto sprawdzić wielkość pojemnika na zabrudzenia. Pojemniki o pojemności do 0,5 l są zbyt małe i mogą nie wystarczyć nawet na jeden cykl odkurzania. Lepszą opcją są wkłady 0,7 l, a najlepszym wyborem pozostają pojemniki około 1 l.  

Sterowanie robotem odkurzającym 

Odkurzacze automatyczne są proste w obsłudze. Każdy model posiada wbudowaną aplikację, którą steruje się za pomocą smartfona albo laptopa. W zależności od zaawansowania systemu, można ustawiać różnorakie opcje. Aplikacja pozwala przede wszystkim na określenie czasu pracy urządzenia. W razie napotkania problemu robot natychmiast wysyła do użytkownika informację. Producenci odkurzaczy oferują automatyczną aktualizację oprogramowania, dzięki czemu użytkownik zawsze korzysta z najnowszej wersji aplikacji.    

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy