Reklama

Wyzwania i perspektywy pracy kierowców w branży transportowej w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Wyzwania i perspektywy pracy kierowców w branży transportowej w Łodzi - Zdjęcie główne

Praca kierowcy w branży transportowej w Łodzi | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Branża transportowa to ciężki kawałek chleba. Zakres obowiązków różni się w zależności od charakteru pracy, ale zazwyczaj trzeba być dyspozycyjnym w nietypowych godzinach i gotowym na wyjazdy daleko od domu. Życie w trasie nie jest dla każdego, a pokonywanie nawet krótszych dystansów może okazać się męczące. Przedstawiamy wyzwania, z którymi muszą mierzyć się kierowcy zawodowi z Łodzi. Czy branża transportowa rzeczywiście zapewnia atrakcyjne perspektywy pracy?

Na czym polega praca w branży transportowej?

Jak sama nazwa wskazuje, branża transportowa opiera się na przewożeniu produktów z miejsca na miejsca. Transport powinien być nie tylko tani, ale też szybki i sprawny – trzeba unikać opóźnień, szczególnie w przypadku dostaw lokalnych, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Przeciętny kierowca zawodowy musi dbać o harmonogram, ale nadmierny pośpiech zwiększa ryzyko wypadku, a przecież można zapominać o bezpieczeństwie w trakcie jazdy.

Co istotne, kierowcy zawodowi pracują w transporcie lokalnym, krajowym lub międzynarodowym. Ten ostatni zazwyczaj oferuje lepsze wynagrodzenia, ale jest znacznie bardziej wymagający ze względu na dłuższe trasy oraz gorsze warunki pracy. Natomiast dostarczanie towarów na terenie Polski lub wręcz najbliższej okolicy jest dużo prostsze, ale stawki oferowane przez pracodawców często są nieadekwatne w stosunku do doświadczenia oraz zakresu obowiązków.

Jak znaleźć pracę w Łodzi jako kierowca?

Znalezienie pracy jako kierowca zawodowy w Łodzi nie powinno być trudne. Cała branża transportowa zmaga się z ogromnym niedoborem rąk do pracy. Deficyt wynika nie tylko ze zbyt małej liczby osób z uprawnieniami, ale też z relatywnie niskich stawek – wiele firm z racji na niskie marże po prostu nie jest w stanie zaproponować lepszych wynagrodzeń. Wystarczy szybki rzut oka na oferty pracy z Łodzi, by zauważyć, że kierowcy zawodowi mają w czym wybierać!

Z jakimi problemami zmagają się zawodowi kierowcy?

Życie zawodowego kierowcy nie jest usłane różami. Trudne warunki drogowe, kontrole policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, problemy z parkowaniem i konieczność przestrzegania wygórowanych harmonogramów to jedynie niektóre z problemów, z jakimi zmagają się łódzcy kierowcy. Co prawda skutki ewentualnych wypadków pokrywa OC, ale warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które może przydać się na dłuższych trasach.

Ile zarabiają kierowcy z Łodzi?

Zawodowi kierowcy z Łodzi mogą liczyć średnio na ok. 5500 złotych miesięcznie. Są to zarobki na rękę, a więc już po uwzględnieniu podatków i składek. W praktyce ich wysokość jest różna. Dużo zależy od charakteru wykonywanej pracy – na łatwych i krótkich trasach zrobimy dużo mniej, niż przy transporcie międzynarodowym, gdzie stawki są znacznie wyższe.

Wielu kierowców zawodowych wybiera przeprowadzkę za granicę. Pensje w Europie Zachodniej są nawet kilkukrotnie wyższe, a warunki zatrudnienia zasadniczo prezentują podobny lub nieco lepszy poziom. Emigracja zarobkowa to jedna z najważniejszych przyczyn deficytu kierowców zawodowych w Polsce.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy