Na czym polega praca w branży transportowej?
Jak sama nazwa wskazuje, branża transportowa opiera się na przewożeniu produktów z miejsca na miejsca. Transport powinien być nie tylko tani, ale też szybki i sprawny – trzeba unikać opóźnień, szczególnie w przypadku dostaw lokalnych, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Przeciętny kierowca zawodowy musi dbać o harmonogram, ale nadmierny pośpiech zwiększa ryzyko wypadku, a przecież można zapominać o bezpieczeństwie w trakcie jazdy.Co istotne, kierowcy zawodowi pracują w transporcie lokalnym, krajowym lub międzynarodowym. Ten ostatni zazwyczaj oferuje lepsze wynagrodzenia, ale jest znacznie bardziej wymagający ze względu na dłuższe trasy oraz gorsze warunki pracy. Natomiast dostarczanie towarów na terenie Polski lub wręcz najbliższej okolicy jest dużo prostsze, ale stawki oferowane przez pracodawców często są nieadekwatne w stosunku do doświadczenia oraz zakresu obowiązków.
Jak znaleźć pracę w Łodzi jako kierowca?
Znalezienie pracy jako kierowca zawodowy w Łodzi nie powinno być trudne. Cała branża transportowa zmaga się z ogromnym niedoborem rąk do pracy. Deficyt wynika nie tylko ze zbyt małej liczby osób z uprawnieniami, ale też z relatywnie niskich stawek – wiele firm z racji na niskie marże po prostu nie jest w stanie zaproponować lepszych wynagrodzeń. Wystarczy szybki rzut oka na oferty pracy z Łodzi, by zauważyć, że kierowcy zawodowi mają w czym wybierać!
Z jakimi problemami zmagają się zawodowi kierowcy?
Życie zawodowego kierowcy nie jest usłane różami. Trudne warunki drogowe, kontrole policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, problemy z parkowaniem i konieczność przestrzegania wygórowanych harmonogramów to jedynie niektóre z problemów, z jakimi zmagają się łódzcy kierowcy. Co prawda skutki ewentualnych wypadków pokrywa OC, ale warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które może przydać się na dłuższych trasach.
Ile zarabiają kierowcy z Łodzi?
Zawodowi kierowcy z Łodzi mogą liczyć średnio na ok. 5500 złotych miesięcznie. Są to zarobki na rękę, a więc już po uwzględnieniu podatków i składek. W praktyce ich wysokość jest różna. Dużo zależy od charakteru wykonywanej pracy – na łatwych i krótkich trasach zrobimy dużo mniej, niż przy transporcie międzynarodowym, gdzie stawki są znacznie wyższe.Wielu kierowców zawodowych wybiera przeprowadzkę za granicę. Pensje w Europie Zachodniej są nawet kilkukrotnie wyższe, a warunki zatrudnienia zasadniczo prezentują podobny lub nieco lepszy poziom. Emigracja zarobkowa to jedna z najważniejszych przyczyn deficytu kierowców zawodowych w Polsce.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.