Reklama

Zewnętrzne biuro księgowe - nowe możliwości współpracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Zewnętrzne biuro księgowe - nowe możliwości współpracy - Zdjęcie główne

Zewnętrzne biuro księgowe | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Biuro rachunkowe swoją ofertę współpracy kieruje do przedsiębiorców oraz do klientów indywidualnych. Jaki jest zakres odpowiedzialności zewnętrznych firm księgowych? Nawet, jeżeli przedsiębiorca zatrudni biuro, to i tak odpowiada on za swoje księgi rachunkowe.

Biuro rachunkowe w Zgierzu - jak ważne jest bezpieczeństwo danych?

Wybierając biuro rachunkowe w Zgierzu, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych. Księgowi stosują własne systemy służące do rozliczenia wszystkich danych. Osoba zlecająca pieczę nad księgą przychodów i rozchodów lub inne prace chce mieć pewność, że wszystkie dane będą bezpieczne. Przed podjęciem współpracy, należy upewnić się co do wykorzystywanej polityki bezpieczeństwa oraz w jaki sposób dane są chronione przed przedostaniem się na zewnątrz.

Aktywnie działające biuro księgowe

Przedsiębiorcy mają na głowie wiele obowiązków. Nie zawsze są oni w stanie pamiętać o wszystkim. Często ma się do czynienia także ze zjawiskiem zapominania o dostarczeniu dokumentów do księgowych. Dobrze, jeżeli biuro rachunkowe biegłego rewidenta wykazuje się na tym polu aktywniei. Warto postawić na takie osoby, które oferują swoim klientom możliwość dostarczenia wymaganych dokumentów drogą online - jeżeli tylko jest taka możliwość. Nowoczesne biuro rachunkowe Cyrek bazuje na narzędziach, jakie usprawniają obieg dokumentów.

Biuro rachunkowe i jego wieloletnie doświadczenie

Biuro księgowe powinno mieć doświadczenie w przypadku obsługi klientów o podobnym formacie. Warto się upewnić, czy tak faktycznie jest, powierzając m.in. obsługę kadrowo-płacową odpowiednim osobom.

Klient ma prawo poprosić o referencję od innych osób, jakie zdecydowały się na skorzystanie z ich usług z zakresu rachunkowości. Pozwoli to upewnić się, że księgowi nie będą mieli problemu z poradzeniem sobie w przypadku najtrudniejszych spraw.

Z jakich usług księgowych można skorzystać?

Ważnym czynnikiem jest również oferta, która pozwoli upewnić się, że biuro jest w stanie poradzić sobie m.in. w przypadku spółek akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, itd.

Oferta biura rachunkowego udostępniona jest zawsze na stronie.

Przykładem może być Cyrek Finance SP z o.o. , jakie zapewnia usługi z zakresu: księgowość uproszczona, pełna księgowość, obsługa z zakresu kadr i płac, doradztwo finansowe - jakie kierowane jest m.in. do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Dodatkowo można liczyć m.in. na doradztwo biznesowe, wsparcie podatkowe i prawne. Pozwoli to upewnić się, że firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Odpowiedzialność biura rachunkowego

Prawdą jest to, że to właściciel firmy odpowiada za wszystkie finanse. Chce on być jednak pewny tego, że podejmując współpracę z zewnętrznym biurem, nie będzie musiał obawiać się nieprawidłowości w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Jeżeli dojdzie do nieprawidłowości, księgowi będą w stanie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie. Wypłatę odszkodowania dla przedsiębiorcy, który ucierpiał w wyniku błędu, zapewnia OC, jakie każde biuro rachunkowe powinno posiadać.

Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym

Dobre biuro księgowe jest w stanie zapewnić atrakcyjne ceny, jakie pozwolą na minimalizację kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pozwoli to na uniknięcie kosztów, jakie generowałaby konieczność zatrudnienia dodatkowego pracownika na stanowisku księgowy.

Dzięki nim można również zapewnić sobie profesjonalne doradztwo, odnoszące się do takich tematów jak: karta podatkowa, kadry i płace, wystawianie e-faktur, itd.

Zewnętrzne biuro może być także odpowiedzialne za reprezentowanie swoich klientów przed najważniejszymi urzędami państwowymi: US, ZUS. Oni to biorą na siebie odpowiedzialność za prowadzenie ksiąg zgodnie z obowiązującymi przepisami prawno-rachunkowymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy