reklama
reklama

Zimno, wilgotno, pleśń? Osuszanie budynków Łódź - czas na porządki!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zimno, wilgotno, pleśń? Osuszanie budynków Łódź - czas na porządki! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieProblem wilgoci w budynkach dotyczy wielu nieruchomości znajdujących się w Łodzi. Jak poradzić sobie z nim poradzić i uniknąć grzyba w domu?
reklama

Podciąganie kapilarne to proces, który polega na wchłanianiu wilgoci w mury budynku. W efekcie konstrukcja osłabia się, a wewnątrz zaczyna pojawiać się grzyb. Jego droga zaczyna się najczęściej od piwnicy, aby następnie przejść na coraz wyższe kondygnacje. Wykwit pleśni w mieszkaniu lub domu to sygnał, że problem jest zaawansowany. Doraźne środki mogą nie wystarczyć lub sprawdzą się na chwilę. Czy istnieje długofalowe rozwiązanie? Owszem istnieje, prawdź osuszanie murów Łódź!

Pozbądź się problemu - skutecznie!

Osuszanie budynków to wymagający wiedzy i doświadczenia proces. Metoda Aquapol to skuteczne rozwiązanie na bolączki związane z wilgocią w nieruchomości. Łódź słynie z pięknych przedwojennych kamienic. Niestety historyczne sposoby budowy oraz materiały, z których powstały zabytkowe budynki, różnią się od obecnie dostępnych na rynku. W związku z tym ściany starszych obiektów dosłownie „piją” wodę, zwłaszcza te położone na terenach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Można jednak temu zapobiec.

reklama

Osuszanie murów przy użyciu metody Aquapol to efektywne i długoterminowe rozwiązanie. Sekret tego systemu tkwi w odwróceniu działania podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda, zamiast kierować się na wyższe kondygnacje, zaczyna przemieszczać się w kierunku gruntu. Sposób ten jest w pełni bezinwazyjny, co sprawia, że nie trzeba ingerować w strukturę ścian. Część zabytkowych nieruchomości jest pod opieką konserwatora zabytków, a ten stroni od pozytywnych decyzji pozwalających na inwazyjne sposoby walki z wilgocią. Metoda Aquapol to wyjście z tej patowej sytuacji i gwarancja spokoju na przynajmniej 20 lat.

Metody walki z wilgocią

Właściciele i lokatorzy w kamienicach i innych budynkach mieszkalnych, często przystępują do usunięcia wilgoci na własną rękę. Samo bojowe nastawienie to pozytywny sygnał, jednak sposoby walki bywają różne. Często w grę wchodzi chemia, która usunie pleśń, ale tylko na chwilę. Zdarza się, że do osuszania piwnic albo mieszkań używa się nagrzewnic, które pozbywają się wilgoci. Takie podejście również na chwilę przyniesie poprawę, ale nie usunie wilgoci ze ścian. Ponadto jest to rozwiązanie kosztowne, bo wymaga niemal nieustannego działania urządzenia lub kilku, a nie każdy zarządca nieruchomości może sobie na to pozwolić.

reklama

Wykorzystuje się również metody inwazyjne, które ingerują w strukturę budynku. Niestety wiercenie w naruszonych przez lata gromadzącą się wodę w ścianach, niesie za sobą duże niebezpieczeństwo. Tak więc osuszanie ścian i pozbycie się grzyba może wydawać się proste, ale problem jest bardziej złożony. W związku z tym najlepszym sposobem, bo bezinwazyjnym jest metoda Aquapol, która odwraca proces podciągania kapilarnego. Po pewnym czasie, gdy nadmiar wody zostanie odprowadzony ze ścian, można je wyremontować, wzmocnić i dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią. To bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Osuszanie murów w Łodzi wymaga skutecznej i przemyślanej metody. Szkoda, aby zabytkowe kamienice lub inne nieruchomości ucierpiały na skutek powolnej, ale niszczycielskiej siły wilgoci. Istnieje bezinwazyjne rozwiązanie, które radzi sobie z podciąganiem kapilarnym. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, warto wypróbować metodę Aquapol.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama