Reklama

Czy z biletem ŁKA można podróżować MPK Łódź ? Są duże wątpliwości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Justyna Obrzut

Czy z biletem ŁKA można podróżować MPK Łódź ? Są duże wątpliwości - Zdjęcie główne

Czy na bilecie MPK możemy podróżować biletami zakupionymi w ŁKA? | foto Justyna Obrzut

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Wśród pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pojawiło się ostatnio poruszenie. O co chodzi z tym dodatkowym honorowaniem biletów? Czy do tej pory jeździliśmy po Łodzi na gapę? Pytamy przewoźnika.

Z biletem ŁKA możemy podróżować tylko tramwajem?

Kilka dni temu Łódzka Kolej Aglomeracyjna w swoich mediach społecznościowych opublikowała poniższy komunikat:

Ważna informacja dla pasażerów ŁKA podróżujących pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Widzew! Z uwagi na prace modernizacyjne na stacji Łódź Chojny, w okresie od 6 XI do 10 XII br. rozszerzono honorowanie biletów ŁKA w wybranych w pojazdach MPK Łódź. Bilety zakupione do stacji: Łódź Kaliska, Łódź Pabianicka, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa, Łódź Widzew lub w kierunku przeciwnym, honorowane są w tramwajach: „10A” i „10B” oraz „8A” i „8B” na wybranych odcinkach. 

Informacje wzbudziły duże wątpliwości wśród pasażerów, którzy regularnie korzystają z połączeń ŁKA i MPK używając jednego biletu. Przypominamy, że wzajemne honorowanie biletów działa już od 2017 roku.

- Od 2 kwietnia 2017 r. na terenie Miasta Łodzi obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów łódzkiej komunikacji miejskiej i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Dla pasażera oznacza to, iż posiadając jeden bilet, będzie mógł podróżować w granicach miasta tramwajami, autobusami oraz pociągami ŁKA - możemy przeczytać na stronie MPK Łódź
Łodzianie pytają się więc czy do tej pory jeździli na gapę kupując bilety MPK i jeżdżąc Łódzką Koleją Aglomeracyjną w strefie A?

- Czy w takim razie do tej pory jeździłam po Łodzi na gapę? Kupowałam bilet strefowy z Pabianic do Łodzi i po Łodzi jeżdziłam komunikacją miejsą w czasie ważności biletu. Nikt nie wzrócił uwagi żebym robiła coś źle - komentuje pani Monika 

ŁKA wyjaśnia, że chodzi tu o dodatkowe honorowanie biletów. Z uwagi na organizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace modernizacyjne na stacji  Łódź Chojny będzie skrócona relacja na stacji Łódź Kaliska wybranych pociągów ŁKA wprowadza się w okresie od 6 listopada 2022 r. do 10 grudnia 2022 r. honorowanie w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi biletów (RELACYJNYCH) jednorazowych oraz okresowych, tj.: bilet ważny na przejazd ŁKA wydany do stacji/p.o. Łódź Kaliska, Łódź Pabianicka, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa, Łódź Widzew. Oznacza to, że możemy kupić bilet z np. z Sieradza który jest poza strefą A+ do Łodzi Kaliskiej i również będziemy mogli skorzystać z wzajemnego honorowania biletów w łódzkich tramwajach na wybranych odcinkach.

Ceny biletów honorowane w ŁKA i MPK

Bilety ŁKA objęte honorowaniem w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (MPK Łódź) to:

strefowe jednorazowe:

  • ważne przez 20 minut (obecnie 40 minut) – cena biletu normalnego 4,40 zł,
  • ważne przez 40 minut (obecnie 60 minut) – cena biletu normalnego 5,60 zł,
strefowe okresowe:

  • miesięczne ważne w strefie A – cena biletu normalnego 140,00 zł (z kartą Łodzianina)
  • miesięczne ważne w strefie A + z rozszerzonym obszarem obowiązywania do p.o. Justynów – cena biletu normalnego 168,00 zł  (z kartą Łodzianina)
  • kwartalne ważne w strefie A – cena biletu normalnego 344,00 zł (z kartą Łodzianina)
  • miesięczne ważne w strefie A – cena biletu normalnego 168,00 zł (bez karty Łodzianina)
  • miesięczne ważne w strefie A + z rozszerzonym obszarem obowiązywania do p.o. Justynów – cena biletu normalnego 202,00 zł (bez karty Łodzianina)
  • kwartalne ważne w strefie A – cena biletu normalnego 414,00 zł (bez karty Łodzianina)
  • miesięczne ważne w strefie A + z rozszerzonym obszarem obowiązywania do przystanku/stacji Grotniki, Chociszew, Ozorków Nowe Miasto, Ozorków – cena biletu normalnego 190,00 zł. (bez karty Łodzianina)
CZYTAJ TAKŻE: Skasował bilet w pociągu ŁKA, ale dostał mandat. Dlaczego?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy