Reklama

Reklama

Jak płacić mniej za bilety komunikacji miejskiej? Pasażerowie MPK Łódź znaleźli sposób

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Podwyżki cen biletów MPK Łódź są dotkliwe dla pasażerów. Zwłaszcza że w tym roku podnoszono opłaty za bilety dwukrotnie. Niektórzy z pasażerów znaleźli na to sposób. W biletomatach MPK można kupić bilety strefowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które obowiązują w tej samej strefie i mają ten sam czas ważności.

Reklama

Jak kupić tańszy bilet na komunikację miejską w Łodzi?

Nie każdy z pasażerów podróżujących po Łodzi wie, że pojazdami MPK Łódź i pociągami ŁKA można jeździć na jednym bilecie. Okazuje się, że obecnie bilety ŁKA są tańsze. ŁKA w przeciwieństwie do MPK Łódź nie wprowadziła jeszcze podwyżek. Bilety te można kupić w każdym biletomacie znajdującym się w pojazdach MPK Łódź, wystarczy kliknąć w zakładkę wspólny bilet aglomeracyjny.

Niestety z tego rozwiązania nie będziemy mogli cieszyć się za długo. Od początku listopada ŁKA wprowadzi zmiany ceny biletów.

– W strefie A od 2 listopada bieżącego roku ceny biletów zostaną przez nas podniesione. Zmiany w cenniku wynikają bezpośrednio z umowy o wzajemnym honorowaniu biletów pomiędzy Łódzką Koleją Aglomeracyjną a MPK. Ceny muszą być takie same, ale ŁKA zdecydowało się na wprowadzenie podwyżki nieco później, wiec do końca miesiąca pasażerowie mogą jeszcze korzystać z niższych cen biletów w strefie A  – tłumaczy Joanna Osińska rzeczniczka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Łodzi

Przypominamy, że od 8 października ceny biletów przedstawiają się następująco:

  • bilet jednorazowy do 20 minut: 4,40 zł normalny, 2,20 zł ulgowy
  • bilet jednorazowy do 40 minut: 5,60 zł normalny, 2,80 zł ulgowy
  • bilet jednodniowy: 18 zł normalny, 9 zł ulgowy
  • bilet 90-dniowy, imienny na wszystkie linie: 414 zł normalny, 207 zł ulgowy
  • bilet 90-dniowy, na okaziciela, na wszystkie linie: 620 zł normalny, 310 zł ulgowy
  • bilet 30-dniowy, imienny na wszystkie linie: 168 zł normalny, 84 zł ulgowy
  • bilet 30-dniowy, na okaziciela, na wszystkie linie: 252 zł normalny, 126 zł ulgowy

Łódź z najdroższymi biletami w Polsce

Bilety jednorazowe - do 20 i 40 minut - do końca 2023 r. będą miały dłuższe terminy ważności, odpowiednio do 40 i 60 minut. Tańsze bilety okresowe mogą kupować posiadacze Karty Łodzianina: bilet 30-dniowy, imienny na wszystkie linie kosztuje 140 zł normalny i 70 zł ulgowy. Kartę Łodzianina posiadają osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi, pełnoletni uczniowie szkół średnich oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.  

- Przez kilka lat korzystałem z komunikacji miejskiej w Łodzi, ale podwyżki i jakość tych usług komunikacyjnych sprawiły, że odpuściłem. Mieszkam w Śródmieściu, całe szczęście mogę poruszać się pieszo - mówi pan Maciej.

Trudno jednak oczekiwać, by mieszkańcy innych osiedli, pracujący w centrum, pokonywali drogę do pracy na pieszo. Są jeszcze hulajnogi i rowery.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy