Reklama

Już w ten weekend darmowe przejazdy MPK Łódź. Łatwiejszy dojazd na Lumumbowo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Już w ten weekend darmowe przejazdy MPK Łódź. Łatwiejszy dojazd na Lumumbowo - Zdjęcie główne

Już w ten weekend darmowe przejazdy MPK Łódź. Łatwiejszy dojazd na Lumumbowo | foto Joanna Chrzanowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Już tylko dni dzielą nas od powrotu kolejnej edycji łódzkich juwenaliów! Dla studentów zorganizowane zostaną darmowe przejazdy autobusami i tramwajami MPK Łódź.

Ostatnie juwenalia, które odbyły się w Łodzi, bez pandemicznych obostrzeń, miały miejsce w 2019 roku. Po czterech latach przerwy, studenci ponownie mogą się cieszyć z ich organizacji, bez ograniczeń i obawy o zdrowie. 

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznych juwenaliów będzie miało miejsce 12 maja, w samo południe. Ulicami osiedla akademickiego przejdzie pochód. To właśnie wtedy powrócą tradycyjne scenki juwenaliowe. Na scenie wystąpią m.in. Dwie Sławy, Luxtorpeda, Brodka i Łydka Grubasa.

Dla wszystkich studentów zostanie zorganizowana bezpłatna komunikacja miejska.

Darmowe tramwaje i autobusy dla studentów w Łodzi

Aby umożliwić dojazd i powrót z juwenaliów MPK Łódź uruchomi specjalne linie, które połączą osiedle akademickie z centrum Łodzi.

Uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa J1

Będzie kursować na odcinku Telefoniczna Zajezdnia – pl. Niepodległości ulicami Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Węglowa, al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika i dalej al. Politechniki.

W nocy z piątku na sobotę kursować będzie w godz. 21:00-3:00 co 20 minut,

W nocy z soboty na niedzielę kursować będzie w godz. 18:00-3:00 co 20 minut.

Drugą linią specjalną będzie autobusowa J2, która będzie kursować na odcinku Kościuszki-Zielona – pl. Mikulskiego. Połączy ona al. Kościuszki z Próchnika, Rewolucji 1905 r., POW, Narutowicza, Kilińskiego, Konstytucyjną, Pomorską, a następnie w kierunku ronda Solidarności, ulicy Nawrot, Przędzalnianej, Piłsudskiego i do pętli pl. Mikulskiego.

Autobusy linii J2 nie zatrzymają się na przystanku Kopcińskiego – rondo Solidarności w kier. północnym;

W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę kursuje od godz. 22:00 do 3:00 co 10-20 minut w równym takcie z linią N7AB.

Linia 86, która łączy Retkinię ze Szpitalem CKD, kursowanie zostanie wydłużone do godz. ok. 23:00

Linie N1A i N1B uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek Piłsudskiego –Przędzalniana w kier. wschodnim dla ułatwienia przesiadki z linii J2.

Osoby posiadające ważne legitymacje studenckie w dniach 12-14 maja br. są uprawnione do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi: 12, 15, 16, 17, 18, J1 oraz liniami autobusowymi: 55, 57, 58AB, 72AB, 86, 77, 87AB, J2, N4AB, N5AB, N7AB.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy