Reklama

Reklama

Koniec bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. MPK Łódź będzie wymagało biletów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Monika Szewczyk

Koniec bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. MPK Łódź będzie wymagało biletów - Zdjęcie główne

Koniec bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. MPK Łódź będzie wymagało biletów | foto Monika Szewczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Mija termin bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami dla obywateli Ukrainy. Od 3 czerwca wszyscy podróżujący łódzkim MPK będą musieli posiadać ważny bilet.

Reklama

Koniec darmowej komunikacji miejskiej w Łodzi dla obywateli Ukrainy 

W poniedziałek 28 lutego prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała o złożeniu projektu uchwały do Łódzkiej Rady Miejskiej. W myśl jej zapisów ukraińscy uchodźcy otrzymaliby czasowo darmowy dostęp na przejazdy MPK Łódź. Zgodnie z projektem, 3 czerwca będzie ostatnim dniem darmowych przejazdów.

- Od 3 marca do 3 czerwca 2022 r. każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 23 lutego będzie mógł jeździć łódzkimi tramwajami i autobusami za darmo. Propozycję uchwały złożyłam do Rady Miejskiej, liczę że w tych tragicznych chwilach radni zachowają się słusznie – informowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. 

Uchwałę w tej sprawie podjęła w środę 2 marca Rada Miejska w Łodzi. Zgodnie z uchwałą, na darmowe przejazdy mogli liczyć obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 23 lutego 2022. Uprawnienie obowiązywało do dnia 3 czerwca 2022 r. Obywatele Ukrainy mogli podrożować za darmo łódzkim MPK na podstawie paszportu lub innego dokumentu urzędowego z udekomentowaną datą przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Łódź jest jednym z miast, w którym ulgi dla uciekających przed wojną osób obowiązywały najdłużej.

Obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego br. będą mogli wciąż korzystać z darmowych przejazdów Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami - do darmowego przejazdu uprawnia paszport lub inny dokument ze zdjęciem, z adnotacją o przekroczeniu granicy po 24 lutego 2022 r. oraz potwierdzenie nadania numeru PESEL.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy